«Нещасний народ, який втрачає свою пам’ять — національну, культурну, церковну», — Глава УГКЦ на виставі про патріарха Йосифа Сліпого

2 жовтня 2022

Сьогоднішня подія була великою хвилею спогадів, які вчать і виховують. Про це сказав Блаженніший Святослав у Тернополі після перегляду вистави «Голгофа. Містерія непокори» з нагоди 130-ої річниці з дня народження патріарха Йосифа Сліпого у виконанні акторів Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, що відбулася в рамках обновлянської конференції «Яке наше завтра?»

У своєму слові після вистави Блаженніший Святослав сказав: «Містерія непокори, яку ми тут з вами пережили разом, усе сказала. Найперше про постать нашого великого патріарха Йосифа, але через його особу — про нашу Церкву, наш український народ. Бачимо, що нічого не змінилося. Той, хто розпинав наш народ у часах патріарха Йосифа, продовжує це робити сьогодні. Але Церкву знищити неможливо. Тому що вона є тілом воскреслого Ісуса Христа, вона невмируща. Тому невмирущим є народ, який має таку Церкву. Бо скільки б її не розпинали, завжди наступить день її воскресіння».

«Я це особливо переживаю як наслідник патріарха Йосифа. Можу собі тільки уявити, як він мріяв про воскресіння своєї Церкви», — зазначив Блаженніший Святослав і подякував виконавцям вистави за те, що через їхнє мистецтво глядачі почули Патріарха. Він промовив до них через емоції, образи, слова, які він написав.

«Ця містерія вчить нас бути непокірними, — відзначив архиєрей. — На своєму єпископському гербі патріарх мав напис „Per aspera ad astra“ — через терня до зірок. Тому ми — народ, який ніколи не мириться з несправедливістю, рабством. Наші очі підняті до зірок».

Блаженніший Святослав згадав, що сьогоднішній день присвячений молоді. «Патріарх Йосиф так любив молодь. Навіть у засланні він усе робив для того, щоб збирати в розсіянні сущих довкола любові до істини. Я бажаю вам, — звернувся він до виконавців вистави, — щоб ви поїхали з тою містерією в різні поселення, бо сьогодні мільйони українців, як журавлі у вирії, пускаються і летять по нових світах. Підіть за ними, закликайте їх, дайте їм відчути запах рідної землі».

Як ми повідомляли, 1–2 жовтня 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з пастирським візитом перебуває в Тернополі.