«Нехай ваше життя буде прикладом для інших!» — митрополит Володимир Війтишин до семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії

27 серпня 2024

«Щоб стати священнослужителями — учнями Ісуса Христа, маємо належно готуватися до цього величного й відповідального служіння. Реалізовуймо своє покликання із великою любов’ю та відритим серцем, щоб колись ми змогли прийти до кожної людини, яку нам посилає Всемилостивий Господь». З такими словами архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин звернувся до братів-семінаристів під час Божественної Літургії у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата в суботу, 24 серпня, у День Незалежності України.

Найперше владику Володимира зустрічала семінарійна спільнота на чолі з ректором о. Тарасом Путьком, який запросив архиєрея очолити Літургію. Про це пише Інформаційний центр формаційного закладу.

Під час богослужіння митрополиту Івано-Франківському співслужили отці ректорату, зокрема ректор о. Тарас Путько, віцеректор о. Василь Михнюк, духівники о. Ярослав Шмадило та о. Василь Гоголь, префект о. Іван Війтишин, викладач академії Івана Золотоустого о. Віталій Деркач, а також запрошені душпастирі.

Наша праця має бути цілком віддана для Бога

Звертаючись до братів-семінаристів у часі проповіді, владика Володимир мовив: «Дорогі у Христі! У сьогоднішньому уривку із Євангелії ми слухали про те, як наш Спаситель розмножив хліб і нагодував ним людей. Це чудо є прообразом Пресвятої Євхаристії. Як тоді апостоли нагодували велику кількість людей тим хлібом, так і тепер Церква годує народ по всьому світу Хлібом Життя — Пресвятою Євхаристією, у якій єднаємося з Господом».

Як зазначив проповідник, у сьогоднішньому читанні святий апостол Павло підкреслив тісний зв’язок Бога та людини: «Бо коли ми живемо, для Господа живемо, і коли вмираємо, для Господа вмираємо» (Рим. 14, 8).

«Тому сьогоднішнє Євангеліє є найбільш звернене до нас з вами. Тих, які присвятили своє життя, щоб послужити Богові та ближнім. Подібно і ми, як апостоли Христові, покликані нагодувати цим Хлібом людський рід, дітей Божих. Тому наша праця має бути цілком віддана для Бога», — наголосив він.

Будьмо у думці з Господом

За словами митрополита Володимира, душпастир має бути цілковито відданий довіреній йому пастві: чи то вдень, чи вночі. Проте, щоб бути ефективним інструментом у Божих руках, який оздоровляє інших, потрібно самим належним чином дбати про своє здоров’я.

«Нехай ваше життя буде прикладом для інших! Для цього щохвилини, від самого ранку, будьмо у думці з Господом, а також щоденно приймаймо Пресвяту Євхаристію!» — закликав архиєрей на завершення.

Тільки з Богом ми можемо будувати нашу Україну!

Після Літургії у семінарійному храмі лунало «Многоліття». Пізніше митрополит Володимир привітав усіх присутніх із черговою річницею Дня Незалежності України: «Коли роздумуємо над творінням державності, то пам’ятаймо, що насамперед Бог сотворив людину, дав їй святі заповіді, а тоді людина створила державу. І добре, коли вона є створена на Божих законах й заповідях. Тоді там є порядок, лад і спокій. Наш народ пережив безбожний час атеїзму, коли державу хотіли будувати без Бога. Але тільки з Ним можемо будувати нашу Україну!»

«За словами Блаженнішого Святослава, наша Церква не є державною, а державотворчою. Це підкреслює, що Церкву встановив Бог, а державу — людина. Пам’ятаймо про це, будуючи нашу Батьківщину й служачи народу. А насамперед любімо Бога й нашого ближнього», — додав владика Володимир.

Подяка архиєрею за візит та підтримку

Опісля о. Тарас Путько від імен ректорату та семінаристів висловив щиру подяку митрополиту Володимиру за архипастирську опіку, любов та підтримку семінарійної спільноти, а також ділення духовним та мудрим словом.

«Як ми чули у Євангелії, Христос не хотів відпускати людей голодними. Так само ви, Владико, хочете, щоб ми були чимось обдаровані. Тому дякуємо вам, що наситили нас сьогодні духовним й глибоким словом. Ви сказали, ми є тими, які мають творити духовний стрижень нашого народу. Ми обіцяємо, що ту довіру й підтримку, яку ви виливаєте на нас, ми повернемо вам сторицею».

Завершились богослужіння піднесенням молитви «Боже Великий, Єдиний» за настання довгоочікуваного миру та перемоги України.