«Не хочеться повторювати старі помилки», — Глава УГКЦ про перенесення дати Різдва

11 січня 2021

«Питання зміни календаря є таким, яке може спричинити нові поділи та нові розколи». Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ексклюзивному інтерв’ю «5 каналу».

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ексклюзивному інтерв’ю «5 каналу» розповів, що зараз йдуть розмови не лише про перенесення дати святкування Різдва, а й про повноцінну календарну реформу.

«Для того щоб мати необхідні можливості її зробити, треба відчути, що свідомість наших людей вже дозріла до цього. Тому дуже добре, що такі дискусії ведуться, дуже добре, що ми про це говоримо. Також дуже важливо, щоб ми почали розуміти, що так, є церковний календар, які його ритми, які його правила. Бо для того, хто приходить до церкви тільки на великі свята, то великої різниці, в яку дату прийти, немає», — розказав Глава УГКЦ.

Він зауважив, що як тільки свято минає, потім усі на цілий рік забувають про перенесення дати.

«На мою думку, ми є на початку тієї дискусії, бо її серйозно ніколи не було. Ми навіть на початку дискусії не тільки в лоні якоїсь однієї конфесії, а ми починаємо про це говорити в міжхристиянському форматі. Ми розуміємо, що справді, те дозрівання мусить бути знизу, але рішення ми повинні робити колегіально, разом. Я говорю не тільки про наш єпископат, а й про наших православних братів», — пояснив архиєрей.

«Ми маємо досвід календарних конфліктів і воєн після Другої світової війни. Тому нам не хочеться повторювати старі помилки. На сьогодні більшість віруючих людей не готові до такого переходу. Але ця дискусія з року в рік стає цікавішою», — підсумував Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, Різдво за григоріанським календарем відзначає понад мільярд людей у світі, а це приблизно половина всіх християн.

Фото з архіву
За матеріалами «5 каналу»