«Нашу віру потрібно передавати від покоління до покоління», — владика Давид Мотюк, голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ
У четвер, 26 вересня 2019 року, голова Патріаршої катехитичної комісії Української Греко-Католицької Церкви владика Давид Мотюк у своєму зверненні привітав усіх голів єпархіальних катехитичних комісій і катехитів з Днем катехита.
«Вітаю всіх вас з початком нового катехитичного року! І висловлюю вам подяку від імені всіх душпастирів Церкви за ваше прекрасне служіння!» — зазначив у своєму привітанні владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський.
Він поділився своїм життєвим досвідом про те, яку важливу роль для кожної людини відіграє вміння слухати свого ближнього: «Моєю вчителькою у третьому класі була пані Джеймс. Серед багатьох уроків, яких вона навчила нас, було те, наскільки важливим є слухання. Вона зробила це через гру, відому як „Поламаний телефон“. У цій популярній дитячій забаві гравці стоять у колі, перший гравець придумує коротку фразу і шепоче її у вухо наступному. Другий гравець повторює фразу на вухо черговому гравцеві і так далі. Останній гравець вголос каже фразу, яка дійшла до нього. Суть гри полягає в тому, щоб порівняти, чи нагадує остання фраза — першу, що може бути досить кумедно, коли це не відбувається (через погані навички слухання або коли хтось із гравців свідомо змінює фразу на половині шляху задля розваги!)», — розповідає владика.
За його словами, бути катехитом — означає «передавати далі». «Наша віра призначена для передавання від покоління до покоління. Дійсно, ми можемо судити про те, що робить парафію (або сім’ю як домашню Церкву) успішною у цьому питанні, за її здатністю передавати віру від одного покоління парафіян до іншого, тобто від батьків — до своїх дітей, а відтак — до своїх онуків», — наголосив єпископ.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ