На Живому радіо «Воскресіння» запускають подкасти «Посолені» — про християн, які роблять добрі зміни

27 квітня 2021

Ведучою буде студентка Школи журналістики та комунікацій Українського католицького університету Марія Боровська. Вона також є авторкою ідеї проєкту. Запускають проєкт на Живому радіо «Воскресіння» та на «Живому ТБ». Це буде серія подкастів із символічною назвою «Посолені».

«Посолені» — це релігійні подкасти про тих, хто з вірою робить добрі зміни навколо. Я запитую християн різних поколінь та різного роду занять про різний досвід віри. Про те, як вона їх змінила та як впливає на їхні проєкти. Хочете знати відповіді? Слухайте нас щотижня на стримінгових сервісах Живого радіо «Воскресіння» та ютуб-каналі «Живого телебачення». Ми сіль землі — головне, не звітріти!».

Відео-анонс можете переглянути тут.

Подкасти «Посолені» стартували 26 квітня і виходитимуть щотижня. Прослухати їх можна онлайн і у додатках таких платформ як SoundCloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor​ (пряма RRS-стрічка, за якою можна додавати подкаст), Pocket Casts, RadioPublic, Spotify (розділ подкастів у цьому додатку в Україні поки недоступний для прослуховування, тому ним зможуть скористатися поки тільки слухачі на поселеннях у діаспорі). Також подкасти можна слухати на сторінках «Живого ТБ» та «Живого радіо» у Facebook та каналі у Youtube.

Перший випуск «Посолених» із відомим в Україні християнським блогером Падре Сержем вже доступний для прослуховування.

Гостями наступних випусків будуть музиканти гурту «Кана» Христина Підлісецька та Олексій Каплунський, керівниця Львівської Освітньої Фундації Мар’яна Кащак, режисери фільму «Зарваниця» Ярема Малащук та Роман Хімей, християнська психологиня Людмила Гридковець та Володимир Свист із БФ «Бути поруч».

«Коли я розпочинала проєкт, на iTunes взагалі не було релігійних подкастів українською мовою. Тільки в січні 2021 року церква „Надія“ із Рівного запустила свій подкаст українською мовою. І от зараз я бачу, що у квітні на SoundCloud один священник із психотерапевткою запустили подкаст „Не той формат“. Тобто вже є поле релігійних подкастів», — говорить Марія.

За словами авторки, сіль символізує віру, і, християни мають бути тими «посоленими», які мають робити хороші зміни навколо, щоб її скріплювати, аби не «звітріти».

«Це дуже цікаво, коли ти маєш змогу чути про досвід віри християн різних поколінь та різного роду занять. Здавалось би одне і те саме питання ставиш людям: „Що таке віра для Вас?“. І кожен має якийсь свій інший бекграунд як він чи вона прийшли до віри, до такого глибшого її розуміння та усвідомлення, — ділиться авторка. — Хтось відкрив для себе віру, коли церкви тільки відкривалися, хтось через довгі шукання чи на сторінках філософських книжок, а хтось просто народився у релігійній сім’ї. І це також нормально. Головне — оцей момент зустрічі та усвідомлення своєї віри. Щоб вона не була бездумним слідуванням традиціям».

Проєкт також можна підтримати на Patreon. Таким слухачам буде надана перевага прослуховувати наступні епізоди подкастів першими.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова» та Релігійно-інформаційної служби України