На Великдень владика Діонісій Ляхович очолив святкові богослужіння в українських парафіях Риму

1 травня 2019

У день свята Воскресіння Господнього, 28 квітня, чисельні українські емігранти зійшлися на спільну молитву до прокатедрального собору Святої Софії у Римі. Воскресну Утреню та Божествену Літургію очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії.

Разом з ним співслужили священики собору та отці, які душпастирюють або навчаються у Римі.

Звертаючись до присутніх, владика Діонісій закликав роздумати над словами стихир Утрені, де є передана вся повнота радості Христового Воскресіння, яка уділяється всім і всіх обіймає, навіть наших ворогів.

«Воскресіння день! Просвітімся торжеством, і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття! І тим, що ненавидять нас, простім усе з Воскресінням, і так усі заспіваймо: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував», — процитував єпископ.

По завершенні Божественої Літургії також відбулося освячення великодніх кошиків. А після обіду відбувся концерт хору «Аксіос» із церкви св. Архистратига Михаїла зі Львова, який своїм співом супроводжував богослужіння Великої П’ятниці, Великої Суботи та Великодня.

У Світлий понеділок пасхальну радість Преосвященний владика Діонісій розділив з парафіянами храму свв. Сергія і Вакха. Зокрема, Апостольський візитатор очолив богослужіння Утрені та Божественної Літургії, а вокальний супровід забезпечив хор «Аксіос», який прибув зі Львова.

Свою проповідь архиєрей розпочав поясненням символічного значення пасхальної писанки. Писанка звертає увагу вірних на перехід від одного життя (всередині шкаралупи) до іншого (назовні). Такий перехід вимагає від курчати певного страждання, адже шкаралупу потрібно пробити, можливо, ще кволим дзьобом.

«Власне, це наштовхує на думку про Пасху, адже і саме слово „Пасха“ з єврейської мови означає „перехід“, коли святкуємо перехід Христа від болючої смерті до життя. Мало того, — вів далі владика, — що смерть Господа була болючою, вона була покликана, згідно з промислом ненависників Ісуса, стерти цілковито пам’ять про Нього, адже розп’ятий Він був поза мурами міста. Однак, Христос — це Слово Боже, Яким був створений Всесвіт, Слово любові, Слово істини, Слово життя, Слово світла, а тому не міг перестати існувати, бо любов вічна, благородна, пасхальна і завжди воскресає». «Ми будемо учасниками вічности саме через любов», — наголосив проповідник наприкінці своєї літургійної гомілії.

«Кожен з нас матиме свою пасху — перехід через фізичну смерть до вічності. Але фізична смерть насправді вже подолана — ми подолали її у Таїнстві Хрещення, адже саме у цьому таїнстві християнин вмирає для себе та свого егоїзму, щоб жити з Христом», — стверджував у своєму слові владика Діонісій.

По завершенні Божественної Літургії хористи зі Львова виконали кілька пасхальних гімнів, свідчачи про радість Христового Воскресіння, яке продовжуємо святкувати.

За матеріалами офіційного сайту Української Греко-Католицької Церкви в Італії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ