На Горі Хрестів встановили пам’ятний хрест на честь загиблих героїв України

24 квітня 2019

19 квітня 2019 року у священному місці Литви, на Горі Хрестів, поблизу м. Шяуляй, відбулося урочисте встановлення двадцятого пам’ятного хреста українським воїнам, полеглим за свободу та незалежність України.

На Горі Хрестів встановили пам’ятний хрест на честь загиблих героїв України

Традиція встановлення пам’ятних хрестів українським воїнам була започаткована рівно два роки тому, 19 квітня 2017 року, з ініціативи Посольства України в Литовській республіці, підтриманої колективом Військового реабілітаційного центу Збройних Сил Литви м. Друскінінкай — закладу, в якому проходять реабілітацію українські воїни.

Гора Хрестів є меморіалом жертвам насильницьких депортацій з Литви, здійснених радянським тоталітарним режимом, на якій встановлено, за різними оцінками, від 50 до 100 тисяч хрестів.

В заході взяли участь Посол України Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, настоятель храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі, представники Посольства України в Литовській республіці, українські військовослужбовці, які були поранені у ході АТО/ООС на Сході України та сьогодні проходять реабілітацію у Військовому реабілітаційному центрі м. Друскінінкай, військовослужбовці Збройних Сил Литви, представники Військового реабілітаційного центру ЗС Литви, литовських скаутських організацій, української громади в Литві, місцевої громадськості, преси та телебачення.

Під час церемонії до присутніх звернувся Посол України Володимир Яценківський, який висловив подяку литовському народові за братню підтримку України. Посол наголосив, що українські герої, які захищають територіальну цілісність та незалежність України, захищають й свободу Литви, наші спільні цінності. Посол зазначив, що хрести, які традиційно, разом з представниками литовської сторони, встановлюються кожною новою групою українських воїнів, що прибувають до Литви на реабілітацію, вже сформували на Горі Хрестів справжню алею українсько-литовського побратимства.

У ході церемонії усі присутні виконали гімни України та Литви. Священик Української Греко-Католицької Церкви парафії Пресвятої Трійці м. Вільнюса о. Вінкентій спільно з капеланом Військово-повітряних сил Литви провели церемонію освячення пам’ятного хреста, на якому викарбовано: «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля. Дякуємо братній Литві за підтримку України у важкий час. Разом ми сила. Слава Україні! Слава Литві!».

За матеріалами Провінції Найсвятішого Ізбавителя ЧСВВ в Україні
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ