Митрополит Володимир Війтишин та владика Йосафат Мощич очолили храмове свято у Снятині

21 вересня 2022

У понеділок, 19 вересня, на парафії Чуда Архистратига Михаїла Коломийської єпархії УГКЦ, що в м. Снятин, відбулися святкові моління, які очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні з владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецької єпархії УГКЦ, та численним духовенством Коломийської єпархії УГКЦ.

У цей день на парафії Чуда Архистратига Михаїла вірні святкували потрійний празник: храмове свято, 135-річчя від дня освячення святині, а також 35-ліття душпастирської праці митр. прот. Теодора Оробця, який є деканом Снятинського протопресвітеріату та парохом храму. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Початок молитовних святкувань

Молитовні святкування розпочалися вранці Акафістом до Святого Архистратига Михаїла, а також Утренею, по закінченні якої всі присутні вийшли на подвір’я храму зустріти митрополита Володимира.

Протопресвітер Снятинського деканату о. Теодор Оробець звернувся до владики Володимира з вітальним словом, вручивши йому хрест, а молодь й наймолодші парафіяни храму подали ієрархові запашний коровай, вітаючи архиєрея.

Далі владика Володимир мовив: «Дякую всім за запрошення на цей празник, адже разом із вами зможу сьогодні молитися і святкувати цей прекрасний ювілей храму Чуда Архистратига Михаїла. Нехай Господь благословить вас, дорогі парафіяни, а також нехай благословить нашу Україну перемогою та все українське воїнство».

Владика Йосафат Мощич: «Нехай Святий Архистратиг Михаїл, збереже храм душі»

Опісля, митрополит Володимир очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з владикою Йосафатом та з духовенством Коломийської єпархії.

Під час проповіді, роздумуючи над Божим Словом, владика Йосафат звернув особливу увагу на дар віри, який передається через слухання Божого Слова, яким є Євангеліє, через проповідь єпископів, священників та через 7 Святих Таїнств. За словами владики Йосафата, Ісус питає нас, де є наша віра. А також додав, що з вірою ми можемо прискорювати нашу перемогу.

Також владика Йосафат роздумував над святом Чуда Архистратига Михаїла: «Нехай Святий Архистратиг Михаїл, збереже храм душі, як колись зробив це Чудо в Хонах, направивши воду в іншу сторону, по-особливому зберігши храм. Нехай направить стріли ворожі в інше русло, а сьогодні, по особовому дає ту відсіч, всяким ворожим стрілам, які направили проти нас, проти нашого спасіння душі і тіла. Просимо сьогодні, Архистратиже Михаїле, мечем своїм віджени оту нечисть з нашої держави України, бо ти є покровителем також нашого міста Києва. Ти зберіг нашу столицю, збережи і всю нашу Україну. Молимося, щоб Господь Бог додав нам віри так, щоб колись сказав нам: „Віра твоя спасла тебе“».

Також владика побажав усім присутнім, щоб їх сильна віра народжувала таку ж віру в інших людей.

Владика Йосафат Мощич: Молімося до всіх святих ангелів

Архиєрей також звернув увагу на те, що й сьогодні наші українські воїни в боротьбі за цілісність і незалежність України із бойовими прапорами тримають хоругви Богородиці і св. Архистратига Михаїла.

«Маючи охорону від св. Архистратига Михаїла і святих ангелів, як заступників у повсякденному житті, молімося, благаючи їхньої допомоги в особливіший спосіб тим, хто стоїть на сторожі нашого миру тут, на землі», — заохотив до молитви владика Йосафат.

Привітання та подяка за спільну молитву

Після Святкової Літургії митрополит Володимир привітав всіх, хто носить ім’я Михаїла зі святом: «Дорогі іменинники, будьте такими сильними у вірі і любові до Бога, як був Архистратиг Михаїл!»

Після цього архиєрей зазначив, що владика Василій Івасюк, єпископ Коломийської Єпархії, хоч не може бути на торжестві, проте духовно єднається з усіма у молитві. Відтак митрополит Володимир привітав отця Теодора за зразкове душпастирське служіння: «Висловлюємо Вам вдячність за ревну службу у Христовому винограднику, бажаю Вам ще довгих літ плідної душпастирської праці».

Далі митрополит звернувся до вірних, роздумуючи над значенням річниці від освячення храму.

«Дивлячися на цей чудовий храм, не можемо своїм очам повірити, що він був збудований аж 135 років тому. Думаю, що сьогодні не всім під силу збудувати такий прекрасний храм. Але жителі Снятина ще тоді заопікувались над своїми нащадками, будуючи цю святиню».

Завершення торжества

Згодом настоятель храму о. Теодор висловив подяку Владикам та всім присутнім за їхню участь в торжестві.

Опісля протосинкел Коломийської єпархії УГКЦ о. Роман Кіцелюк зачитав вітальну грамоту о. Теодору Оробцю від імені митрополита Володимира за 35-літнє служіння Христовій Церкві, а також з нагоди 135 річниці освячення храму.

Далі всі присутні в храмі молилися «Боже Великий, Єдиний» за мир та спокій у нашій Батьківщині Україні.

Крім того, парафіяльна молодь та діти привітали віршами і піснями архиєреїв, священників та всіх вірних з престольним празником.

На завершення урочистостей, за традицією храмового свята, відбувся обряд святкового мирування. Також на подвір’ї святині відбувся Чин освячення води, якою окропили чисельно зібраний люд.