Митрополит Борис Ґудзяк виступив на церемонії нагородження «Justice Reimagined»
10 жовтня 2024 року Католицька мережа за скасування смертної кари (CMN) провела церемонію нагородження «Justice Reimagined» у Посольстві Ватикану у Вашингтоні, округ Колумбія.
Цей захід, приурочений до Всесвітнього дня проти смертної кари, також став моментом відзначення 15-річчя Католицької мобілізаційної мережі (CMN) і проходив під патронатом Папського нунція у Сполучених Штатах Америки кардинала Крістофа П’єра.
«Наш досвід за останні 15 років підтверджує те, що ми завжди знали: віруючі католики мають моральний голос і мобілізуючу силу для здійснення значущих змін у цій країні. Кожного разу, коли ми діємо — як католики і у співпраці з усіма людьми доброї волі — ми рухаємося на крок ближче до скасування смертної кари в США», — зазначили під час заходу представники Католицької мобілізаційної мережі (CMN).
На церемонії нагородження «Justice Reimagined Awards & Celebration» група вшанувала організацію «Witness To Innocence», що складається з виправданих жертв смертної кари, які борються за скасування смертної кари, а також Дейла Ресінеллу, довголітнього тюремного служителя для засуджених до смертної кари у штаті Флорида.
У своєму зверненні до присутніх кардинал Крістоф П’єр, Апостольський нунцій в США, сказав: «Від імені Святішого Отця я вдячний Католицькій мобілізаційній мережі за те, що ви відгукнулися на цей заклик, проводячи просвітницьку роботу на місцях, здійснюючи адвокацію та молячись», і описав роботу групи «в єдності з Папою і єпископами під керівництвом талановитих мирян, а також у співпраці з людьми з усього світу, які представляють етнічний і політичний спектр сьогоднішньої церкви і суспільства».
Він високо оцінив зусилля CMN, яка, за його словами, «не прагне лише здобути політичну перемогу, але прагне будувати справедливі стосунки, сприяти підзвітності та допомагати трансформації суспільства».
Митрополит Борис Ґудзяк став одним із запрошених спікерів. Він також є головою Комітету внутрішньої юстиції та людського розвитку єпископату США. У своєму слові єпископ наголосив: «Виступати проти смертної кари — це не означає бути м’яким щодо злочину, це означає бути сильним щодо гідності людського життя».
«Католицька мобілізаційна мережа була критично важливою для цих зусиль в США протягом останніх 15 років. Ми хочемо сказати вам „дякую“. Дякуємо за роботу, яку ви зробили. Дякуємо за роботу, яку ви продовжуватимете робити. Ваша праця є великим джерелом надії у розбудові культури життя. Нехай Бог благословить вас у цій святій справі. Нехай ми подвоїмо наші зусилля в наступні 15 років. Я з нетерпінням чекаю на продовження цього шляху разом з вами, закликаючи до скасування смертної кари та намагаючись відстоювати гідність кожної людини», — додав архиєпископ Філадельфійський.
Щодва роки церемонія «Justice Reimagined» збирає людей, щоб разом міркувати і мріяти справедливіше майбутнє. Під час заходу вшановували зусилля тих, хто невпинно працює над створенням системи правосуддя, що будується на основі гідності та можливості для зцілення.
Довідка
З моменту заснування Католицької мобілізаційної мережі (CMN) у 2009 році дев’ять нових штатів скасували смертну кару. Сьогодні 29 штатів або офіційно заборонили смертну кару, або призупинили виконання смертних вироків рішенням виконавчої влади. Ще глибший погляд показує, що 36 з 50 штатів США або скасували смертну кару, або не виконували смертні вироки щонайменше 10 років. Дійсно, тенденції до скасування смертної кари рухаються на нашу користь.
Щороку десятки тисяч католиків співпрацюють з CMN, щоб зв’язатися з особами, які приймають рішення у своїх штатах, щоб виступити проти майбутніх страт і підтримати законодавство проти смертної кари.
У 2018 році на прохання Папи Франциска тодішня Конгрегація доктрини віри переглянула Катехизм Католицької Церкви і роз’яснила, що смертна кара є «неприйнятною, оскільки вона є посяганням на недоторканність і гідність особи (2267)».
CMN посилила цей заклик Церкви до роз’яснення. «Ми надаємо лідерам служінь ресурси для освіти та можливості ефективно виступати проти смертної кари, а також пропонуємо бачення правосуддя, яке ґрунтується на зціленні, а не на помсті. Ми виступаємо за підхід до правосуддя, який відновлює, а не карає — шлях, який підтримує гідність кожної людини, незалежно від того, яку шкоду вона заподіяла чи зазнала», — зазначають представники організації.