«Милосердя Його з роду в рід». Тема ІІІ Всесвітнього дня похилих віком

19 квітня 2023

Тиждень перед Світовими днями молоді в Лісабоні Церква вшанує дідусів і бабусь, зосередившись на темі Божого милосердя, досвід якого передається від покоління до покоління.

«Милосердя Його з роду в рід». Тема ІІІ Всесвітнього дня похилих віком

У неділю 23 липня 2023 року Католицька Церква втретє відзначатиме Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком. У четвер, 13 квітня, у Ватикані оприлюднили тему, яку Папа Франциск обрав на це відзначення: «Милосердя Його з роду в рід». Ці слова є частиною величальної пісні Богородиці Magnificat, якою Вона відповіла на привітання родички Єлизавети. Таким чином встановлюється зв’язок із Світовим днем молоді, який через тиждень, від 1 до 6 серпня, проходитиме в Лісабоні на тему: «Марія встала і пішла, поспішаючи». Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Тема дня молоді розповідає нам про юну Марію, Яка, дізнавшись про те, що її літня родичка Єлизавета може потребувати допомоги, з поспіхом вирушає до неї. І саме під час зустрічі між представниками різних поколінь прозвучали слова: «Величай, душе моя Господа, бо Він зглянувся на покору Своєї слугині». Так ця величальна пісня стає вираженням сили союзу між молоддю та похилими віком.

У комюніке Дикатерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, відповідальної за відзначення обох заходів, зазначається, що з нагоди ІІІ Всесвітнього ня похилих віком Святіший Отець очолить Євхаристійне богослужіння в базиліці Святого Петра. Папа звертається до парафій, дієцезій та церковних спільнот із заохоченням відзначити цей Всесвітній день у власному душпастирському контексті.