«Ми зібралися, щоб слухати Бога, що Він від нас очікує, куди Бог хоче провадити нашу Церкву», — владика Богдан Дзюрах у Стокгольмі
У суботу, 15 жовтня, при катедральному соборі Святого Еріка у Стокгольмі (Швеція) відбулися передсоборові деканальні збори Скандинавського деканату Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії під назвою «Голос парафій».
Владика Богдан розпочав зустріч з Літургії, а відтак на деканальних зборах представив усім делегатам, частина з яких брала участь онлайн, екскурс з історії творення стратегії нашої Церкви, яка виражена у душпастирському плані «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом», а також у новому душпастирському плані затвердженому Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща) під назвою «Надія, до якої нас кличе Господь». Про це інформує пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Церква освячує та об'єднує
Згадуючи слова Глави УГКЦ блаженної пам’яті Любомира Гузара в часі його інтронізації, владика Богдан наголосив, що Церква освячує і є спільнотою, яка об’єднує. Відтак єпископ підкреслив, що щоденне життя за вірою ставить перед християнами багато викликів, і Церкву об’єднює не політик, а Святий Дух.
«Парох має розпізнати, хто які дари має на парафії, щоб їх творчо задіяти для спільної місії Церкви», — сказав владика Богдан, наголошуючи на важливості участі мирян в душпастирському служінні священника.
Беручи до уваги загрози та ризики, які є перед громадами, делегати від парафій представили сильні і слабкі сторони своїх громад, а також можливості для їх розвитку.
Божий дух у нас
Після завершення деканальних передсоборових зборів, усі учасники на чолі з архиєреєм помолилися подячний Молебен до Пресвятої Богородиці.
«Ми зібралися, щоб разом розпізнавати знаки Божої волі, просити в Господи сили і благодаті, щоб цю волю найкраще сповнити», — сказав у своєму слові до усіх присутніх владика Богдан.
Також єпископ, молячись біля фігури фатімської Богородиці, згадав про її пророчі прохання, пов’язуючи їх з подіями панування комунізму та мільйонні його людські жертви, а сьогодні — досвідчуючи криваву війну з боку Росії. Архиєрей застеріг, щоб ми через жахливі події в Україні не стали вмістилищем зла, але молилися, щоб Божий Дух переміг у спотворених лукавою і смертоносною пропагандою серцях загарбників. Бо заклик Богородиці ще не осягнув свого завершення. Рівно ж, єпископ наголосив, що останнє слово завжди буде за Богом, а тому все закінчиться щасливо.
Нехай кожен собі скаже: я хочу, щоб світ перемінився
Але також владика Богдан закликав молитися за наших захисників, за всіх, хто перебуває в окупації, в полоні, за тих, хто зносить тортури, кого позбавляють прав і гідності, бо, коли панує диявол, він приносить нові жертви, нові руїни та страждання. А, щоб Божа воля сповнилася в житті кожного з нас, єпископ закликав усіх присутніх молитися за самих себе, щоб стати знаряддями Божого миру, доброти і любові в цьому світі.
«Нехай кожен собі скаже: я хочу, щоб світ перемінився. Але почни перемінювати світ від мене. Переміни моє серце, наповни мене своєю любов’ю і своєю благодаттю. І тоді світ довкола нас, крок за кроком, буде перемінюватися», — сказав на завершення Апостольський екзарх.
Пригадуємо, що 9–10 листопада 2022 року в м. Кевеляр владика Богдан Дзюрах скликає Собор Апостольського екзархату, який матиме тему: «Слухати — молитися — служити». І на даний час уже в двох деканатах було проведено передсоборові збори та обрано делегатів, які представлятимуть на соборі результати спільних з мирянами та духовенством напрацювань.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ