«Ми завжди маємо шанс стати ангелом для інших людей», — владика Володимир Груца на празник Михаїла

21 листопада 2020

Ангел — це посланець. Ми завжди маємо шанс стати ангелом для інших людей. Якщо іншу людину застережемо перед злом чи гріхом, тоді стаємо маленьким Михаїлом. Якщо занесемо іншим добру новину Божої любові, тоді будемо ангелом Благовіщення — Гавриїлом. Якщо допоможемо хворому у будь-який спосіб, то діємо в імені Рафаїла. На цьому наголосив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, під час своєї проповіді до вірних в храмі Св. Архистратига Михаїла у день його празника.

Чи розважаєте ви над тим, що роблять ангели в небі?

«Цікаво, чи розважаєте ви над тим, що роблять ангели в небі?», — запитав на початку своєї проповіді архиєрей і привітав всіх присутніх на Святомихайлівському пагорбі міста Львова з нагоди празника Собору Архистратига Михаїла та інших безплотних сил.

На переконання проповідника, в наш час ангели набирають великої популярності в суспільстві. Ними навіть заставлені вітрини подарункових магазинів, бо таким є прагнення людини на даному етапі. Бо кожна людина прагне мати свого охоронця і почуватися захищеною перед будь-яким злом.

Завдання ангелів щодо Бога і людей

«З однієї сторони ангели містять в собі якусь невичерпну таємницю, а з іншої сторони вони є дуже приземленими, бо є з нами. Вони є посланцями від Бога для людини. Життя Ісуса Христа також було супроводжуване ангелами. Зокрема, добре відомі нам події: благовіщення Богородиці, сповіщення пастухам Різдва, підтримка перед спокусами у пустині, підтримка на силі в Гетсиманському саду і остаточно ангели сповістили вістку про Воскресіння», — зазначив він.

«Ангели мають подвійне завдання відносно Бога і людей. Бога вони прославляють і служать Йому. А їхнє завдання щодо людей полягає в тому, щоб нами опікуватися і нас захороняти. Не впевнений, що нашим ангелам завжди є дуже легко з нами. Буває по-різному, але вони точно є нашими помічниками у спокусах і товаришами в годині смерті. Вони є свідками наших думок, слів і діл», — переконаний владика Володимир Груца.

«Про це, — додає єпископ, — нам говорить псалом 90: „Бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах…“ Також під час Святої Літургії ми молимо єктенію, в якій просимо ангела миру, вірного наставника, хоронителя душ і тіл наших Господа просім».

Михаїл, Гавриїл, Рафаїл

За словами єпископа-помічника Львівської архиєпархії, в сьогоднішньому євангельському слові Лука заохочує нас до чистоти серця. На його переконання, тільки в чистому серці перебуває Бог. А відтак разом з ним ми йдемо впевнено в житті вперед.

«У Біблії згадується лише три ангели по-імені: Михаїл, Гавриїл і Рафаїл. Вони є дуже різними і в такий спосіб показують нам, як отримується Божа сила. Михаїл означає „хто як Бог?“ Він став на чолі добрих ангелів, коли світ збунтувався проти Бога, щоб подолати зло. Гавриїл є ангелом доброї новини. Він є там, де Бог хоче щось Тобі і мені сказати. Гавриїл хоче відкрити наші вуха і серця на Божий задум. Рафаїл означає, що Бог зцілює. Зцілює відносини любові між чоловіком і жінкою, між батьком і сином», — пояснив архиєрей.

«Наскільки ми є такими добрими ангелами? Бо як часто ми до когось кажемо: „ти моє ангелятко“, а чи часто ми чуємо до себе таке звернення?» — запитав на завершення єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»