«Ми любимо Пресвяту Діву Марію, бо Господь перший полюбив Її і вибрав собі Її за Матір», — владика Богдан Дзюрах

5 травня 2020

Саме такими словами окреслив любов українського народу до Пресвятої Богородиці Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах. Адже віддавна місяць травень в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений посиленій молитві до Небесної Матері.

Під час інтерв’ю Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан зазначив, що любов до Богородиці має євангельське коріння. «То ж той, хто відкритим серцем сприймає Христову євангельську науку у всій повноті, приймає з вдячністю і великою ніжністю той найцінніший дар, який на землі мав Ісус Христос і яким обдарував і нас: Свою і нашу Матір. То ж з волі Божої вшанування Богородиці стало невід’ємною і важливою частиною депозиту віри Христової Церкви», — підкреслив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Окрім того, преосвященний владика Богдан зі зворушенням пригадав просту віру українського народу та щиру молитву до Богородиці під час переслідування Української Греко-Католицької Церкви у минулому столітті, коли вона була загнана у підпілля. «Наш народ, попри важкі переслідування минулого століття, зберіг живою свою віру, а яскравим доказом автентичності і сили цієї віри є, поза всяким сумнівом, його щира відданість і дитяча любов до Пресвятої Богородиці», — мовив архиєрей.

На підтвердження своїх слів про цей період він пригадав реальне свідчення: «Пригадую, як кілька років тому я проповідував на одній з парафій у Швейцарії і розказав автентичну історію про вервицю, яку одна наша вірянка зробила в радянському концтаборі з маленької порції хліба, що його отримала як цілоденний прожиток. Ця розповідь зробила величезне враження на місцевого пароха і він, за його власним свідченням, по-новому почав розуміти роль Богородиці у християнському житті і в християнській духовності, усвідомивши, що ця проста жіночка, новітня ісповідниця віри, була готова померти, але не хотіла позбавити себе можливості молитися на вервиці до Богородиці».

Пригадуємо про те, що Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ, підтримуючи заклик Папи Франциска щодо посиленої молитви до Пресвятої Богородиці у травні, розпочав новий медійний проєкт «Євангеліє від Марії». Цей проєкт складається із циклу щоденних розважань про Пресвяту Богородицю та її значення для духовного зростання християнина у теперішньому часі, які будуть публікуватися на офіційному сайті Синоду.

«Нехай цей молитовний і душпастирський проєкт стане нашою весняною квіткою вдячності і любові до Пресвятої Богородиці», — зазначив на завершення преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.