Євангеліє від Марії: розпочинаємо цикл розважань про Пресвяту Богородицю

1 травня 2020

Впродовж кількадесяти років місяць травень для вірних та духовенства Української Греко-Католицької Церкви є нагодою усильної молитви та вдячності до Пресвятої Богородиці.

Євангеліє від Марії: розпочинаємо цикл розважань про Пресвяту Богородицю

Цьогоріч Папа Франциск написав до вірних листа з нагоди місяця, присвяченого особливій молитві до Пресвятої Богородиці, заохочуючи до проказування молитви на вервиці та запропонувавши дві окремі молитви. «Дорогі браття й сестри, спільне споглядання обличчя Христа разом із серцем Марії, нашої Матері, ще більше згуртує нас в одну духовну родину та допоможе здолати це випробування. Я молитимуся за вас, особливо, за тих, які найбільше страждають, а ви, будь ласка, моліться за мене. Дякую і від щирого серця вас благословлю», — зазначив у своєму Листі до вірних Святіший Отець Папа Франциск.

Ця ініціатива відразу знайшла плідний відгук в Українській Греко-Католицькій Церкві. Зокрема, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович окремим посланням звернувся до вірних із словами: «Зараз входимо в місяць травень, в якому — за старовинною традицією Католицької Церкви — заносимо благальні молитви до Пречистої Діви Марії. З цієї нагоди Святіший Отець Папа Франциск написав листа до всіх вірних Католицької Церкви, в якому запрошує нас до наполегливої молитви до Пресвятої Богородиці […]. Тому, дорогі у Христі сестри і браття, щиро запрошую Вас до цієї травневої молитви, в якій проситимемо для всіх нас опіки Пречистої Діди Марії у цей складний час. Віримо, що під Її Материнським покровом, зможемо вистояти у час випробування та захистити наше життя та життя багатьох наших ближніх».

Приєднуючись до цієї молитовної ініціативи, пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів прагне запропонувати вірним, священникам та усім людям доброї волі цикл роздумів Папи Франциска про Пресвяту Богородиця та її значення для історії спасіння та кожного із нас, її дітей.

Впродовж цього травневого місяця ми будемо намагатися щоденно публікувати короткі роздуми про Пресвяту Богородицю — нашу Небесну Матір. Відтак ці роздуми можуть стати для кожного чудовою нагодою для поглиблення нашого духовного досвіду та молитовного життя; для духовенства — допомогою у приготуванні духовних наук для вірних. Перше розважання можна знайти за цим посиланням.

У свою чергу, запрошуємо усіх вірних єднатися у спільній молитві благання та вдячності, творячи «єдиними устами та єдиним серцем» Містичне Тіло Христове.

Молитви до Пресвятої Богородиці,

запропоновані Святішим Отцем Папою Франциском

Молитва перша:

Маріє, ти завжди сяєш на нашій дорозі як знак спасіння та надії.

Ввіряємося Тобі, Здоров’ю хворих, Яка під хрестом єдналася з болями Ісуса, зберігаючи стійкою Свою віру.

Ти, що є Спасінням римського люду, знаєш, чого потребуємо, й ми упевнені, що подбаєш про все, аби, як у Кані Галилейській, після цієї хвилини випробування повернулися радість і свято.

Допоможи нам, Мати Божественної Любові, підкорятися волі Отця та чинити те, що нам скаже Ісус, Який взяв на Себе наші страждання та обтяжився нашими болями, аби через хрест привести нас до радості воскресіння. Амінь.

Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице. Благаннями нашими не погорди у випробуваннях наших, але від усяких небезпек нас визволи, Діво преславна і благословенна.

Молитва друга:

«Під Твій захист прибігаємо, Пресвята Богородице».

В теперішній трагічній ситуації, переповненій стражданнями та тривогою, що випробовують увесь світ, прибігаємо до Тебе, Мати Божа і Мати наша, шукаючи захисту під Твоїм покровом.

Діво Маріє, поглянь на нас Своїми милосердними очима під час цієї пандемії коронавірусу, утіш тих, які розгублені та оплакують своїх померлих, похованих, іноді, в такий спосіб, що ранить серце. Підтримай тих, які тривожаться за хворих, поряд з якими не мають можливості перебувати, щоби запобігти зараженню. Влий довіру в тих, які стурбовані непевним майбутнім і наслідками в економіці та працевлаштуванні.

Мати Божа і Мати наша, випроси для нас в Бога, Отця милосердя, аби це важке випробування завершилося, щоби повернувся горизонт надії та миру. Як у Кані, заступайся перед Божественним Сином, просячи втішити родини хворих і жертв та відкрити їхні серця на довіру.

Захисті лікарів і медперсонал, волонтерів, які протягом цього періоду надзвичайного стану перебувають на передовій та піддають ризикові своє життя, щоби спасати інші життя. Супроводжуй їхні героїчні зусилля, даруй їм сили, доброту та здоров’я.

Перебувай поруч з тими, які вдень і вночі допомагають хворим, і зі священиками, які з пастирською турботою та євангельською відданістю стараються допомагати та підтримувати всіх.

Пресвята Діво, просвіти людей науки, щоб знайшли правильні рішення для перемоги над цим вірусом.

Допоможи відповідальним за долю народів, аби діяли мудро, турботливо й великодушно, допомагаючи тим, кому не вистачає необхідного для прожиття, плануючи далекоглядні соціальні та економічні вирішення в дусі солідарності.

Пресвята Маріє, зворуши сумління, аби величезні суми грошей, використовувані для помноження та вдосконалення озброєнь, були, натомість, призначені на підтримку належних досліджень, аби запобігати схожим катастрофам у майбутньому.

Найлюбіша Мати, причинися до зростання в світі відчуття приналежності до одного великого роду, в усвідомленні зв’язку, який всіх поєднує, щоби ми з братерським і солідарним духом поспішали на допомогу в багатьох формах бідності та ситуаціях злиднів. Заохоти до стійкості у вірі, витривалості в служінні, постійності в молитві.

О Маріє, Утішителько пригноблених, обійми всіх Своїх страждаючих дітей та випроси, або Бог втрутився Своєю всемогутньою рукою, щоб визволити нас від цієї жахливої епідемії, щоби життя могло спокійно повернутися до свого нормального ритму.

Ввіряємося Тобі, що сяєш на нашій дорозі як знак спасіння та надії, о ласкава, о милосердна, о солодка Діво Маріє. Амінь.