«Ми бачимо, що воскреслий Христос є джерелом нашої стійкості та надії», — Глава УГКЦ у 62-й тиждень повномасштабної війни

24 квітня 2023

Є таке відчуття, що, справді, незважаючи на війну, на те, що агресор продовжує вбивати, воскреслий Христос продовжує оживляти український народ. І міста, і села живуть, розвиваються. Життя пульсує. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 62-й тиждень повномасштабної військової агресії, яку російський окупант приніс на нашу мирну землю.

«Ми побачили, що місто Кропивницький і Черкащина зуміли впродовж цього року не просто прийняти десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб, а й інтегрувати їх. Ті люди віднайшли свою гідність, своє місце в суспільстві», — сказав Блаженніший Святослав, як зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель подякував Богові, що під час Світлого тижня мав змогу відвідати центральні і південні області нашої України, міг пережити ці зустрічі у світлі Пасхи Господньої.

Глава УГКЦ зазначив, що наша Церква, зокрема через соціальне служіння, справді допомогла людям, можливо, у найтяжчий момент їхньої життєвої історії.

Він розповів, що Церква починає відкривати центри зцілення ран війни. Душпастирі, християнські психологи, центри соціального служіння УГКЦ ідуть на зустріч потребуючим людям.

«І ось радість Воскреслого в тих центрах зцілення ран війни — це щось, що надає нам надію, зцілює, робить сильнішими. Ми бачимо, що воскреслий Христос є джерелом нашої стійкості, надії», — сказав Предстоятель.

Водночас, додав він, на жаль, навіть у цей пасхальний час ми переживаємо і драму смертей: «Як важко ховати молодих хлопців і дівчат, коли довкола все розцвітає! Цими днями ми йдемо на наші цвинтарі, щоб на могилах наших покійних заспівати: „Христос воскрес із мертвих!“».

«Ми сьогодні просимо: Господи і Спасителю, зціли наші рани! Господи і Спасителю, укріпи наших дівчат і хлопців на фронті! Господи і Спасителю, дихни на нашу Батьківщину силою Твого Воскресіння і обдаруй наш народ Твоїм справедливим, небесним миром!», — попросив Глава УГКЦ.

Фото: Блаженніший Святослав спілкується з українськими військовослужбовцями під час візиту до Кропивницького, 19 квітня 2023 року