Молитві потрібно вчитися. Відеоблог № 25 владики Венедикта Алексійчука

29 липня 2019

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує радувати своїх глядачів новими відеороликами на єпархіальному youtube-каналі у циклі «Школа молитви». Цього разу владика прагне застановитися над тим, що молитва потребує постійного навчання, постійних зусиль, які неможливо оминути впродовж духовного зростання.

Молитві потрібно вчитися. Відеоблог № 25 владики Венедикта Алексійчука

«Молитва — це щось унікальне. І тому нам важливо про неї дізнаватися більше. Коли ми роздумуємо про молитву, то замало сказати просто: „я молюся“. Кожен молиться по-своєму: хтось своїми словами, хтось із молитовників, хтось вдома, а хтось — у храмі за посередництвом спільної молитви. Всі ми вважаємо, що ми молимося.

Та часто, кажучи відверто, наша молитва — це молитва початківців. Тому важливо розуміти, що молитві треба вчитися. Молитва не приходить через ніч або з першої спроби помолитися. Так само, як говорити іноземною мовою, чи їздити на авто, чи розпочинати грати на скрипці, чи мати здобутки в спорті — для цього треба докладати зусилля та старань, вправлятися, читати про це, мати добрих учителів, бачити, як це роблять інші. Саме тому, я хочу наголосити на тому, що молитві потрібно вчитися. Одразу ж може виникнути запитання: як навчитися?

А, щоб навчитися, треба найперше забажати. Нема єдиної методики навчання молитви. Є багато різних способів: можемо черпати інформацію із книг від Святих Отців, молитися з молитовника, чи промовляти своїми словами. Але цього треба забажати. І тоді Бог пошле відповідну книжку, думку і бажання. Тому бажаймо цієї особливої зустрічі з Богом».

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця