Молодіжне братство «Сарепта» у Польщі подякувало Богові за 40 років діяльності на благо Церкви та України

27 липня 2024

У суботу, 20 липня 2024 року, в парафіяльній церкві в Новиці була відслужена подячна Божественна Літургія за 40 років діяльності греко-католицького молодіжного братства «Сарепта».

Подячну Божественну Літургію очолив митрополит Перемишльсько-Варшавський архиєпископ Євген Попович, який також виголосив проповідь. Крім духовенства, пов’язаного з діяльністю «Сарепти», разом з митрополитом при престолі стали також три владики: єпископ Вроцлавсько-Кошалінський Володимир Р. Ющак, єпископ Ольштинсько-Ґданський Аркадій Трохановський та вислужений апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії Петро Крик. Про це інформує пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

На завершення Божественної Літургії митрополит Євген нагородив о. мітрата Івана Піпку, довголітнього Голову Братства «Сарепта», єпископською грамотою за його великий вклад у діяльність і розвиток спільноти. Слова подяки для нього та його співпрацівників були висловлені також за християнське виховання української молоді у Польщі, розпочавши цю діяльність від важких вісімдесятих років, позначених комуністичним переслідуванням Української Греко-Католицької Церкви.

«Без „Сарепти“ Греко-Католицька Церква у Польщі була б, напевно, інакшою, аніж є сьогодні», — зазначили організатори й учасники святкування.

Останнім акцентом суботніх відзначень ювілею був концерт духовної музики у виконанні Романа Гаврана.

Нагадаємо, що у 1984 році завдяки співпраці семінаристів та молодих церковних діячів діяльність «Сарепти» в Новиці, на Лемківщині, започаткував о. Яків Мадзелян, студит, тодішній парох Білого Бору. Завданням Братства мала бути поглиблена християнська формація молодого покоління греко-католиків, пов’язана з вакаційними виїздами на рідні землі, передовсім на Лемківщину.

До сьогоднішнього дня «Сарепта» має два осередки: в Новиці та Команчі. Саме тут спільнота на двотижневі заїзди приймає кількасот молодих осіб. Упродовж чотирьох десятиліть сарептянську формацію пройшли тисячі молодих греко-католиків з Польщі, але також з України та з інших країн світу.

Фото: о. Павло Добрянський