Молодіжна проща зібрала у Гошеві півтисячі прочан

27 серпня 2019

Двадцять перша Всеукраїнська проща молоді до Гошева відбувалася з 22 до 25 серпня. 22 серпя прочани рушили з Івано-Франківщини та Львівщини — Дрогобича та Сколього. 24 серпня зустрілися на Ясній Горі в Гошеві.

Молодіжна проща зібрала у Гошеві півтисячі прочан

Початок прощі: мета завжди духовно-патріотична

З самого ранку на подвір’ї монастиря оо. Василіян, що в Івано-Франківську по вул. Незалежності, 181, зібралося близько двох сотень молодих осіб. Всіх їх об’єднала спільна мета — пішки подолати майже 80 км., щоби разом із однолітками із Львова, Дрогобича та інших міст-сіл, просити Божого благословення для себе, своїх рідних та звісно нашої Батьківщини України.

«Вже традиційно ми організовуємо таку пішу молодіжну прощу до Гошівської Божої Матері. Мета її є завжди духовно-патріотичною. Через такі заходи ми стараємося дбати про духовне виховання нашої молоді, а також хочемо спільно святкувати День незалежності та разом просити Божого дару миру для нашої Батьківщини», — каже о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ — ігумен і парох монастиря Царя Христа.

Різним є і вік, і наміри учасників прощі. Так, Христина, з Івано-Франківська, каже, що йде на прощу просити Божого благословення для себе та своїх рідних.

А ось 23-х річний Дмитро із с. Вербівка, говорить, що йде в прощу вже далеко не вперше.

«В цьому році хочу вимолити в Господа через Пресвяту Богородицю для себе і своєї сім’ї благословення та певні ласки», — зізнається хлопець.

Гошівський монастир зустрічає прочан

Івано-Франківськ, Львів, Дрогобич, Верхнє Синьовидне стали стартом для багатьох молодих тілом і душею людей, які хотіли долучитися до паломництва до Гошівської ікони Божої Матері. Кілька днів учасники з молитвою долали непростий маршрут, щоб подякувати Богові за вчинені добродійства. У дорозі молилися за добрі християнські сім’ї, захисників України й довгоочікуваний мир у нашій країні.

Програма цьогорічного заходу була цікавою, яскравою, насиченою. Вздовж пішого шляху учасники відправляли молебні, співали пісень і навіть танцювали банси. Звичайно — відпочивали. Адже доводилося долати сотні кілометрів.

У Гошеві на паломників чекали духовні майданчики, де обговорювали теми, пов’язані з християнським покликанням і щастям, патріотичний флешмоб та спільні моління. Божественну Літургію очолив голова молодіжної комісії Провінції Найсвятішого Спасителя отців василіан о. Йосафат Фітель. Відтак кожна молодіжна спільнота приступала до Євхаристійного Христа, щоби висловити Йому свої намірення та подяку.

Своїм співом прочан радували християнський гурт Sofi Band, отці василіани та Володимир Хозінський. Молодіжні чування, які розпочалися опівночі, продовжили виступи християнських спільнот, що прибули на прощу.

У неділю, 25 серпня, відбулася святкова Божественна Літургія, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ.

Після Богослужіння на подвір’ї монастиря встановлено пам’ятний хрест на згадку про цю подію.

Спільна зустріч молоді закінчилася уділенням повного відпусту, окропленням свяченою водою і спільним святковим обідом.

Враження учасників: з кожним днем, наче «виростали крила»

Вік учасників, хоча проща і називається молодіжна — від приблизно шістдесяти до навіть двох місячного малюка, який, звичайно, з батьками прибув до Гошева з Долини.

«Не дивлячись на мозолі і біль в ногах, ми подолали цей шлях», — ділиться пані Мар’яна — молода мама, яка з Калуша до Гошева ішла з трьома дітками. Її шестирічний син Роман відзначився тим, що супроводжував голосним співом паломницьку ходу, бо добре знає слова молебнів і молитов. Каже — зовсім не втомився, хоча такий довгий шлях пройшов вперше, але часто ходить з рідними з Івано-Франківська до Погоні.

Були цього року на Прикарпатті і гості зі Слобожанщини. Студентка з Харкова Софія в Гошеві уже вдруге. «Ішла з Івано-Франківська, все чудово, щоправда, було дещо важче ніж минулого року, — каже дівчина. — Але з кожним днем наче „виростали крила“. Сподобалася програма і концерт гурту „Софі бенд“ в Гошеві. Загалом все було дуже гарно організовано».

Ще одна харків’янка — студентка Юля прямувала до Ясної Гори з Дрогобича і розповіла, що бувала в прощах раніше. Цьогорічна була зовсім не складною і цікавою. «Тут гарна атмосфера — ми всі як одна родина», — радіє дівчина.

Отже, протягом двох днів на Ясній Горі прочани не нудьгували — молилися, спілкувалися під час Літургій, молебнів, вервиць, духовних майданчиків, флешмобів, нічних чувань, концертів, танцювальних прогам — це все з вечора до ранку.

«Мета та тема нашого заходу звучить як — „Покликані Богом“. Але ми не маємо трактувати її як покликання до священства чи монашества, — наголошує отець Роман Мельник, ЧСВВ. — Адже цей рік у нашій церкві є роком родини. Зрештою, маємо покликання у різних сферах життя — батьківства, подружжя, монашої спільноти тощо. Цією прощею також хочемо сіяти для молоді Слово Боже в її серцях — це найважливіше».

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України та Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ