Молодь Тернополя та благодійники із Німеччини організували благодійну акцію для потребуючих дітей «Миколай про тебе не забуде»

20 грудня 2022

Напередодні празника Святого Миколая близько 900 потребуючих дітей Тернополя та внутрішньо переміщених дітей отримали подарунки у межах акції «Миколай про тебе не забуде». Десятки волонтерів після численних днів приготування відвідали з подарунками від св. Миколая наймолодших тернополян та радісно привітали їх зі святом християнського милосердя.

Діти з радістю приймали дарунки. Усі пакунки були приготовані на «Фабриці св. Миколая» Тернополя при парафії Святого Йосафата УГКЦ (масив «Дружба»). Ще 1500 подарунків у знак солідарності і підтримки у часі війни передали діти Баварії (Німеччина). Про це розповідає пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Товариство «Місія Кирила і Методія» (Німеччина) в особі отця-архимандрита Андреаса-Абрагама Тірмаєра організувало збір подарунків на свято Миколая для українських дітей. У знак солідарності і підтримки діти та їхні батьки федеральної землі на півдні Німеччини зібрали та передали більше 1500 різних подарунків від п’яти різних шкіл і гімназій: Фільсгофен, Фельбург, Айхштетт, Тіттінг та Байльнгріз.

Кожна парафія Української Греко-Католицької Церкви у м. Тернопіль та велика кількість людей доброї волі, жертводавців долучилися до проведення акції збором пожертв і активною участю у продажі пряників. Відтак, 17 грудня, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, благословив початок пакування подарунків та наголосив: «Готуючи ці подарунки, ви не просто передаєте матеріальну допомогу, а тепло своїх рук, серця, передаєте дитині надію та радість». Архиєрей провів молитву, поблагословив присутніх та подякував членам Комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, представникам молодіжних організацій Тернополя, жертводавця та оргікомітету за безкорисливу працю на благо потребуючих дітей.

Наступного дня, 18 грудня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, спільно з головою Комісії у справах молоді о. Орестом Павлівським благословив помічників св. Миколая, які при підтримці водіїв-волонтерів відразу вирушили у домівки потребуючих дітей. Архиєпископ Василій закликав волонтерів доброзичливими словами потішити кожну дитину.

Велика частина подарунків була передана вимушено переміщеним дітям, які проживають у Зарваниці.

Варто зазначити, що організатором однієї із найбільших благодійних акцій Тернополя щороку виступає Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархїі УГКЦ. Цьогоріч було задіяно понад 150 волонтерів, помічників св. Миколая, у тому числі 124 особи пакували пряники, 116 осіб їх розносили, також було сформовано 57 груп, які здійснювали адресну доставку. Особлива подяка належить 64 водіям, які безкорисливо розвозили волонтерів.