«Мій мир даю вам»: у Мюнхені відбулася молитва за мир у межах Генеральної асамблеї ZDK

10 травня 2023

Цими днями у Мюнхені проходить Генеральна асамблея Центрального комітету німецьких католиків (ZDK). Один день було присвячено темі миру в Україні, де обговорювались шляхи його осягнення, а також було проведено молитву за мир, яку очолив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

У своєму слові до присутніх учасників Асамблеї владика Богдан Дзюрах, через призму зустрічі Ісуса з апостолами після свого воскресіння, застановився над словами Спасителя: «Мир вам!», як зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

«Через Нього, у Ньому і з Ним ми маємо доступ до справжнього і тривалого миру, який приходить згори і якого неможливо осягнути людськими засобами», — сказав владика Богдан.

Також архиєрей, повертаючись до минулого в історії європейців, які досвідчили наслідки двох тоталітарних режимів — комуністичного і соціалістичного, підкреслив, що будь-яка ідеологія, яка зневажає Бога, знищує людину.

«Наше християнське покликання і наше людське сумління зобов’язують нас стати миротворцями. Щоб ми могли жити відповідно до нашого покликання, маємо ставити Христа у центрі нашого життя», — наголосив апостольський екзарх.

Також в часі цієї зустрічі владика Богдан представив дві ікони, одна з яких написана на ящику з під набоїв Олександром Клименком та ікону Богородиці в орнаменті петриківського розпису виконану Ольгою Черьомушкіною.

Варто додати, що захід супроводжувався співом хору «Покров» з катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.

Довідка

Центральний комітет німецьких католиків (ZdK) є однією з найвідоміших католицьких мирянських організацій в країні, до складу якої входить ряд діючих і колишніх політиків, включаючи її нинішнього президента д-ра Томаса Штернберга. Вона налічує близько 230 членів, близько 90 з яких обираються єпархіальними радами. Ще 100 членів обираються від Асоціації католицьких організацій Німеччини, парасолькової групи, до якої входять агентства допомоги Церкві в Німеччині за кордоном, Асоціація католицьких вчителів та інші подібні групи. Потім цей орган обирає ще 50 членів, зазвичай політиків.

Вони організовують Дні католиків у Німеччині. Штаб-квартира організації знаходиться в Берліні.

Її попередник, Католицьке товариство Німеччини (нім. Katholische Verein Deutschlands), було засноване в 1848 році Карлом, 6-м принцом Левенштейн-Вертгайм-Розенбергом, який був його першим президентом. У 1952 році він був перейменований на Центральний комітет німецьких католиків.