Місію «Рахиль» презентували в містах Дубно та Радивилові Луцького екзархату УГКЦ
14 березня 2019 року з благословення Преосвященного владики Кир Йосафата у Луцькому екзархаті в м. Радивилів в храмі Переображення Господнього, і у м. Дубно (Рівненська область), в храмі Вознесіння Господнього отець диякон Олександр та пані Алла презентували програму Місії «Рахиль».
Метою створення Місії «Рахиль» є покликання супроводжувати людину на шляху до зцілення через подолання смутку за втраченою дитиною, відновлення відносин з Богом і поєднання з Церквою через Святе Таїнство Покаяння. Священники відіграють головну роль у Місії Рахиль, оскільки забезпечують духовну опіку через здійснення Святого Таїнства Покаяння і постійний духовний супровід. Також Місія «Рахиль» організовує додаткові корисні та цікаві програми (групи підтримки, молитовні заходи та реколекції).
Завданням Церкви є захищати життя від моменту зачаття до природньої смерті. Втрата ненародженої дитини ніяк не може минути безслідно, адже зачіпляє, як фізично-психічні, так і духовно-моральні аспекти і впливає на подальшу якість життя. Саме через місію «Рахиль», яка є мережею фахівців (священиків, монахинь, психологів, психотерапевтів, медкапеланів, волонтерів), що пройшли спеціальне навчання, є можливість забезпечити якісну духовно-психологічну опіку особам, які зіткнулися з проблемою втрати ненародженої дитини.
Крім того, чесний диякон Олександр Іванко представив молитовник — «Богородице захисти життя», для зцілення душевних ран після втрати дитини до народження. По завершені презентації відбулась молитва за зцілення болісних ран батьків, які втратили дітей до народження.
Довідка
Місія «Рахиль» — це програма зцілення від ран, що залишаються на людській душі через втрату ненародженої дитини. Її пропонує Українська Греко-Католицька Церква, опираючись на зразках подібного служіння в Римо-Католицькій Церкві США та інших країн.
Мета створення Місії «Рахиль»: допомогти особам, зраненим через втрати дітей до їх народження (через викидень, позаматкову вагітність, народження мертвої дитини, аборт, використання ранньо-абортивних засобів, процедуру штучних запліднень), отримати зцілення душевних ран та налагодити міжособистісні стосунки.
Завдання Місії «Рахиль»:
- формування мережі фахівців (священиків, монахинь, психологів, психотерапевтів, консультантів, волонтерів), які пройшли спеціальний вишкіл і є командою, що опікується людьми, які пережили втрату ненародженої дитини на шляху зцілення через подолання смутку за її втратою, уздоровити стосунки в сім’ї, відновити відносини з Богом та воз’єднатися з Церквою;
- опрацювання та видання інформаційно-просвітницьких матеріалів (книг, посібників, методичок, буклетів, флаєрів, візитівок);
- створення інформаційних ресурсів (ефіри на радіо та телебаченні, інтернет-ресурси) та координація їх наповнення;
- впровадження освітньо-навчальних програм, семінарів-тренінгів з постабортного зцілення та супроводу осіб, котрі пережили втрату ненародженої дитини, для духовенства, богопосвячених осіб, семінаристів та волонтерів;
- координація мережі архи/єпархіальних осередків;
- приготування дидактичного матеріалу для проповідей та катехизації стосовно зцілення від ран втрати ненародженої дитини.
Програма зцілення після втрати ненародженої дитини Місії «Рахиль» пропонує:
- Цілісний підхід до зцілення.
- Примирення.
- Професійне наставництво (скерування до психологів і психотерапевтів).
- Координація (мережі працівників і волонтерів).
- Молитовна підтримка.
- Навчання.
- Душпастирський супровід.
- Молитви і реколекції.
- Групи підтримки.
- Праця з людьми, зраненими після втрати ненародженої дитини, та інформаційні програми.
- Конфіденційність.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ