«Мільйон дітей моляться вервицю»: разом готуємося до проведення молитовної ініціативи
«Мільйон дітей моляться вервицю» — під таким гаслом щороку, 18 жовтня, відбувається всесвітня молитва дітей на вервиці. Цього року знову запрошуємо усіх дітей нашої Церкви долучитися до цієї всесвітньої молитви за мир і єдність у всьому світі.
«Мільйон дітей моляться вервицю» — це вже традиційна молитовна ініціатива Католицької Церкви. Під таким гаслом 18 жовтня кожного року відбувається всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Вже із перших етапів Українська Греко-Католицька Церква долучилася до цієї акції. У різних місцях нашої країни діти із своїми батьками, катехитами та священниками єднаються у молитві з дітьми із різних частин світу.
«Ми переконалися, що вервиця — це Божий дар і необхідний засіб, який має значення! Звідки ця певність? По-перше, Божа Мати просить про це у своїх визнаних Церквою об’явленнях! По-друге, мова йде про досвід, який підтверджений як вченням Церкви, так і практикою багатьох її святих. Досвід, який цілковито відповідає християнському віровченню», — розпочали свій лист від 25 липня 2023 року організатори молитовної ініціативи.
Організатором молитви є Папська фундація «Церква у потребі». За даними Папської фундації, щорічна традиція розпочалася у столиці Венесуели — місті Каракасі у 2005 році. Там невелика група дітей зібралася, щоб помолитися розарій, і під час їх молитви багато жінок, які ними опікувалися, «відчували присутність Діви Марії». Ця присутність нагадала жінкам обіцянку святого падре Піо: «Якщо мільйон дітей помолиться на розарії, світ зміниться». Так розпочалася щорічна молитовна ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю». Захід проводиться щороку, розпочинаючи з 2006 року, і на кожному етапі він приваблює все більше учасників.
Організатори підкреслюють, що цьогоріч вони бажають звернути увагу дітей та дорослих на ще один аспект молитви на вервиці, який легко можна опустити. «Під час молитви на вервиці, людина яка молиться, розважає над таємницями з життя Ісуса Христа в контексті візиту архангела Гавриїла до Марії. Повторюючи слова ангела, ми розглядаємо важливі таємниці життя Ісуса. У цей вирішальний момент історії спасіння цей ангел, архангел Гавриїл, приносить Марії звістку від Бога. І саме цей ангел приймає відповідь Марії і передає її Богу. Церква розрізняє цих святих істот як видиме й невидиме створіння», — йдеться у листі.
За словами авторів листа, Церква вчить, що кожному з нас допомагає ангел — чиста духовна безтілесна істота. Він може і бажає сприяти тому, щоби ми зрозуміли та реалізували нове та вічне життя, яке отримали при хрещенні. «Від його початку (Мт. 18, 10) до самої смерті (Лк. 16, 22) ангели оточують людину своєю опікою (Пс. 34, 8; 91, 10–13) та проханнями (Йов. 33, 23–24; Зах. 1, 12; Тов. 12,12). Кожен вірний має біля себе ангела-хоронителя й вихователя, який веде його в житті (св. Василій Великий, Проти Євномія, 3, 1). Уже на землі християнське життя бере участь через віру в блаженній спільноті ангелів і людей, з’єднаних у Бозі» (Катехизм Католицької Церкви, п. 336).
«Чи не настав сьогодні час знову згадати про святих ангелів-хоронителів та просити про їхню допомогу, щоби ми могли чітко розпізнати різноманітні виклики нашого часу? Чи не варто знову навчити дітей молитви до ангела-хоронителя, яка століттями в житті Церкви була самозрозумілою духовною практикою?» — запитують організатори.
Задля ознайомлення із світом ангелів, вони закликають ініціаторів молитви у парафіяльних спільнотах розповісти дітям євангельську історію про те, як святий Йосиф був попереджений ангелом уві сні — і відразу вирушив до Єгипту. Це історія, як він, завдяки допомозі
святого ангела-хоронителя, зміг захистити життя Дитини Ісуса.
«Тому ми також цього року просимо Вас, щоби 13 жовтня, у день останнього об’явлення у Фатімі, приєдналися до нас у молитві на вервиці. Ми хотіли б переконати вас організовувати зустрічі у численних місцях, залучаючи до цього максимально можливу кількість дітей, шкіл, молитовних груп, радіо і телебачення, цифрових платформ, соціальних мереж тощо. Ви також можете спробувати заохотити до цього своїх власних дітей і онуків», — мовлять на завершення свого послання ініціатори молитви «Мільйон дітей моляться вервицю».
Основна мета ініціативи — показати, що довірлива молитва дітей сягає до самого серця Бога, як стріла, і з цієї причини вона має таку велику силу. Тому молитва дітей на Вервиці є особливо ефективним засобом для досягнення миру та єдності в сім’ях, у їхній країні та у всьому світі.
До участі українських дітей у цій молитовній акції також запрошує Патріарша катехитична комісія УГКЦ.
Долучитися до акції можна самостійно, в колі родини або у своїх спільнотах. На сайті ініціативи пропонують зареєструватися для того, щоб відстежувати кількість учасників всесвітньої молитовної кампанії. Дату обрали невипадково: жовтень традиційно – місяць молитви на вервиці, а 18 жовтня вшановують святого євангелиста Луку, що є автором розповіді про дитинство Ісуса і вважається особою, наближеною до Матері Божої.
Додаткову інформацію та матеріали щодо цієї молитовної кампанії можна знайти на вебсайті: www.millionchildrenpraying.org.
Пропонуємо матеріали для проведення молитовної ініціативи: