Конференція Європейських Церков засудила ракетний удар по Охматдиту

16 липня 2024

Конференція Європейських Церков (КЄЦ), екуменічна організація, що представляє 114 церков по всій Європі, однозначно засуджує жахливий напад російських військ на дитячу лікарню Охматдит у Києві.

Конференція Європейських Церков засудила ракетний удар по Охматдиту

Про це йдеться у заяві Конференції Європейських Церков.

«Цей кричущий акт, спрямований проти найбільш уразливих членів суспільства, є воєнним злочином і грубим порушенням міжнародного права та гуманітарних принципів. Напад є яскравим нагадуванням про жахи цієї війни та страждання українців», — йдеться у документі.

Конференція Європейських Церков закликає політиків і церковних лідерів притягнути Російську Федерацію до відповідальності за свої дії.

«Відповідальність лежить не лише на політичних лідерах, а й на релігійних громадах, які повинні виступати проти несправедливості та працювати над зціленням і підтримкою постраждалих», — зазначають автори заяви.

«Ми заохочуємо всі європейські уряди надати необхідну допомогу та підтримку Україні, гарантуючи, що гуманітарна допомога досягне тих, хто її потребує, і встановить міцний мир.

У ці важкі часи ми стоїмо разом з нашими українськими братами і сестрами, молячись за припинення насильства та настання миру. Нехай Божа благодать і співчуття скеровують усіх нас у наших зусиллях підтримати й підняти тих, хто страждає в цьому конфлікті».

Довідка

Конференція європейських церков — християнська екуменічна організація, що об'єднує більшість церков Європи: протестантських, православних і старокатолицьких.

Заснована в 1959 році з метою сприяти примиренню народів розділеної після Другої світової війни Європи. 2005 року налічувала 125 членів (церков).

Заявлені цілі Конференції:

• Зближення Церков у їх прагненні до єдності,
  • Допомога Церквам різних конфесій в досягненні взаєморозуміння, незважаючи на історичні, географічні, мовні та економічні бар'єри.

Конференція прагне до встановлення взаємної поваги та співробітництва в дусі екуменізму і сприяє поширенню християнського свідчення серед народів Європи.