Кардинал Паролін: «Страждання, якщо не має сенсу, — незрозуміле, воно стає нестерпним»
«Мене теж іноді турбує ситуація в Церкві. Але я вірю, що вчення Папи Франциска дає нам дуже точні вказівки, що робити для того, щоб не бути в’язнями або жертвами цієї атмосфери безнадії та знеохочення», — сказав кардинал П’єтро Паролін під час зустрічі з журналістами наприкінці Фестивалю соціальної доктрини у Вероні.
Відповідаючи на запитання про майбутнє Церкви, державний секретар Ватикану нагадав про позицію Пія ІХ, коли йому з тривогою казали про стан човна Церкви. Блаженний папа відповів на це: «Я хвилююся не за човен, а за його команду». Кардинал Паролін зазначив, що сьогодні дуже багато причин для занепокоєння, але завдяки нашій відкритості на Божу благодать і співучасть у ній цю ситуацію можна опанувати.
Кардинала Пароліна також запитали про позицію християн щодо тиску з приводу легалізації евтаназії, як це зараз відбувається в Італії.
«Сьогодні ми живемо в дедалі більше дехристиянізованому суспільстві, в якому щораз менше посилаються на абсолютну цінність життя, а також на відкритість до трансцендентності, що для нас, християн, має основне значення саме в підході до цих питань. Я впевнений, що християни мають триматися антропології, яка походить із віри та Євангелія, і захищати гідність кожної людини. Адже якщо ми захищаємо ці цінності, то робимо це тому, що переконані: вони є обов’язковою умовою захисту, популяризації та розвитку гідності кожної людини», — сказав кардинал.
«Страждання, якщо не має сенсу, — незрозуміле, воно стає нестерпним»
«Але я вважаю, що ми маємо показувати це передусім власним свідченням. Я згадую слова, які св. Йоан Павло ІІ написав у „Salvifici doloris“: „Робіть добро у стражданні. Я маю на увазі насамперед сенс страждання, навіть такого сакрального, як страждання того, хто вирішує покінчити з життям. Іншими словами, якщо для когось у цьому немає сенсу, то страждання — незрозуміле, воно стає нестерпним; і я вірю, що ми, християни, покликані надавати йому саме такий сенс, безумовно, з’єднані з таємницею Страстей, смерті й воскресіння Господа, і робити добро тим, хто страждає“. Це два напрямки, якими ми маємо прямувати, щоб шукати відповіді на ці великі проблеми сьогодення, які нас дуже непокоять», — наголосив кардинал Паролін.
За матеріалами католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «CREDO»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ