Кардинал Кристоф Шенборн закликав Австрію до молитви та посту за Україну

17 лютого 2022

Кардинал Кристоф Шенборн закликав Австрію до молитви та посту найближчими днями, щоб запобігти військовій агресії проти України та заради кращого майбутнього нашої держави.

Кардинал Кристоф Шенборн закликав Австрію до молитви та посту за Україну

Молитви за Україну також лунають у Відні. Про це повідомляє пресслужба Ординаріату для вірних усіх Східних Католицьких Церков в Австрії за повідомленням австрійського католицького видання «Kathpress».

Зокрема, кардинал Кристоф Шенборн та Ординаріат для вірних Католицьких Східних Церков в Австрії запрошують на екуменічну молитву за Україну у суботу, 19 лютого о 17:00 у соборі Святого Стефана. Серед інших, свою участь вже підтвердив Апостольський нунцій в Австрії архиєпископ Педро Лопес Кінтана.

Попри всі дипломатичні зусилля, найпотужнішим інструментом завжди залишатиметься спільна молитва, зазначив генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков о. Юрій Коласа. Отець Коласа переконаний, що «молитва має вирішальне значення для вирішення кризи, пов’язаної з агресією проти України». Щоб змінити серця та відкрити їх для конструктивного діалогу, потрібна молитва.

Промовець також зазначає: «Ми це вже пережили, коли Радянський Союз розпався 30 років тому». Генеральний вікарій також згадав Папу Франциска, який неодноразово висловлював свою стурбованість Україною та закликав могутніх людей у світі вирішити кризу «діалогом, а не зброєю».

На жаль, кардинал Шенборн не зможе особисто бути присутнім на молитві, оскільки перебуває в Римі, де бере участь у пленарному засіданні Конгрегації Східних Церков. Офіційно кардинала представлятиме декан катедрального собору о. Рудольф Прокші, який також є Головою Ради Церков в Австрії (ÖRKÖ) та Головою єпархіальної комісії з екуменічних питань Віденської архиєпархії. Ця комісія також є одним з організаторів екуменічної молитви за Україну.