Кардинал Анжело Де Донатіс до Синоду УГКЦ: «Присутність українців-греко-католиків в Італії презентує духовну та літургійну спадщину вашої Церкви»
«Сесія Синоду присвячена темі «Сопричастя в житті та свідченні УГКЦ» — це видимий знак особливого зв’язку вашої Церкви із Церквою Риму та з Єпископом Риму, Папою Римським. Тут, у Римі, ми всі маємо нагоду відчути смак вселенськості нашого католицького буття — через різноманітність наших традицій, проте в єдності сопричастя, яке робить нас відкритими до всього світу», — на цьому наголосив Вікарій Його Святості для Римської дієцезії кардинал Анжело Де Донатіс під час зустрічі з Синодом Єпископів УГКЦ. Зустріч відбулася 4 вересня в межах Синоду Єпископів УГКЦ, який 1–10 вересня відбувається у Римі.
«Вірність цьому сопричастю із наступником св. Петра стала для УГКЦ причиною великих страждань і найвищого християнського свідчення у період комуністичного переслідування за радянського панування. Пригадую, у 1970-1980-ті роки, коли я ще був семінаристом і пізніше молодим священником, у мене викликали велике хвилювання новини про становище вашої Церкви, яка була змушена існувати в катакомбних умовах, даючи „мовчазне свідчення“, як любив говорити про себе і про свою Церкву митрополит Йосиф Сліпий. Багато ісповідників і мучеників вашої Церкви в XX ст. є світлом, яке просвічує Церкву в Україні та Вселенську Церкву. Сьогодні хочу вшанувати їх блаженну пам’ять, схиливши перед ними голову», — зауважив кардинал Анжело Де Донатіс.
«Мій зв’язок з Україною і з вашою Церквою особливо зміцнився, коли Святіший Отець забажав призначити мене Апостольським візитатором вакантного осідку Апостольського екзархату для вірних українців-католиків візантійського обряду в Італії. Цей екзархат був створений, щоб відповісти на пастирські потреби народу, кількість вірних якого в Італії досягла значної величини — 70 тисяч у 145 парафіях, якими опікуються 62 священники. Італійська Церква прийняла ці спільноти та їхніх пастирів з братерською любов’ю та з відкритими обіймами. Присутність ваших людей виявляє духовну та літургійну спадщину вашої Церкви, збагачуючи церковне життя італійських дієцезій і показуючи вселенський вимір Церкви», — підкреслив кардинал Донатіс.
Він також зазначив, що італійський народ — це іммігранти. Ба більше, італійці знають, які терпіння пов’язані з еміграцією, і тому можуть зрозуміти страждання українців, котрі тепер перебувають в Італії.
«Присутність у багатьох італійських сім’ях українських жінок, які опікуються потребуючими, зокрема людьми похилого віку чи дітьми, або ж трудяться як хатні робітниці, дуже зблизила наші два народи. Завдяки таким особистим контактам італійці дізналися про страждання, які українці пережили в минулому та яких зазнають сьогодні», — додав Вікарій Святішого Отця.
Після виступу кардинала відбувся жвавий діалог про сучасний стан і перспективи розвитку УГКЦ в Італії.
На завершення зустрічі Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, подарував кардиналові Донатісу пам’ятні подарунки.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ