Інтронізація нового єпарха для українців у Великобританії відбудеться вже цієї суботи

20 березня 2020

Владика Кеннет Новаківський повідомив про перенесення його інтронізація із 7 квітня 2020 року на 21 березня цього ж року. Перенесення дати інтронізації відбулося у зв’язку із поширенням пандемії коронавірусу та карантинними заходами.

Повідомлення про зміну дати інтронізації владика Кеннет Новаківський здійснив через пастирський лист до духовенства та вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини. «Зважаючи на останні події, які склалися, дозвольте мені повідомити Вас про ситуацію щодо моєї інтронізації, як вашого єпарха — єпископа єпархії Пресвятої Родини у Лондоні. Попередньо було заплановано інтронізацію на 7 квітня, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, у катедральному соборі в Лондоні, на чолі з Блаженнішим Патріархом Святославом. Порадившись із Його Блаженством та враховуючи необхідність встановлення постійного пастирського проводу для нашої Церкви в Сполученому Королівстві у цей нелегкий час, було вирішено, щоб моя інтронізація та уведення на престіл відбулись цієї суботи, 21 березня 2020 року, у нашому катедральному храмі», — йдеться у Зверненні владики Кеннета Новаківського.

Окрім того, владика зазначив, що Чин інтронізації від імені Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава очолить кардинал Вінсентій Ніколас, архиєпископ Вестмінстера. «З огляду на суспільні обмеження, які діють у країні, інтронізація відбудеться приватно за обмеженою участю осіб. Я щиро вдячний Його Еміненції, кардиналу Вінсентієві Ніколасу, архиєпископові Вестмінстера, за те, що він погодився здійснити введення на престіл в імені Блаженнішого Святослава», — повідомив архиєрей.

Також у листі йдеться про обмежену кількість осіб, які братимуть участь у введенні на престіл Лондонської єпархії та про можливості за допомогою інтернету долучитися до цієї знакової події: «Я свідомий того, що моя інтронізація — це історична та важлива подія для нашої єпархії, свято і радісна нагода для всіх наших вірних. Вона не є і не може бути лише особистою справою. Саме тому я вирішив, що подія буде транслюватися в прямому ефірі через інтернет на єпархіяльній фейсбук сторінці www.facebook.com/UGCC.GB о 10:00, щоб дозволити якомога більшому числу з вас духовно долучитися в молитві».

«Благаю Господа, щоб теплота Божого світла осяяла нас у цей складний час, і щоб це нагадувало нам про Воскресіння, куди ми з вами спільно прямуємо у цій великопосній мандрівці. Коли ми виставимо хресне знамення в цю неділю, пам’ятаймо про страждання, смерть та славну перемогу нашого Спасителя, що дозволить нам засвідчити сяйво Його Царства в нашому житті», — завершив своє Звернення преосвященний владика Кеннет Новаківський, новопроголошений правлячий архиєрей Лондонської єпархії Пресвятої Родини.