«Інтегруватись у локальний контекст, зберігши свою ідентичність», — владика Андрій Хімʼяк
Протягом 15–18 січня 2024 року відбулася чергова зустріч Душпастирської ради у м. Вроцлаві (Польща). Десять представників від архиєпархії, єпархій та екзархатів УГКЦ західної і центральної Європи зустрілись спільно для обговорення імплементації Душпастирського плану УГКЦ 2030.
Окрім визначених тематик: християнська родина, зцілення ран, душпастирство маргіналізованих осіб, — представники визначили також важливість оновлення підходів до пасторальної діяльності із новою еміграцією. Про це повідомляє секретаріат Душпастирської ради УГКЦ.
«Наша Церква є справді глобальною. Ми стараємось служити на всіх місцях, де є наші вірні. Особливо зараз, коли близько 10 мільйонів українців покинули свої домівки і, рятуючи своє життя, переїхали на тимчасове чи постійне місце проживання здебільшого у країни західної Європи. Ми потребуємо нових програм, оновлення способу нашого служіння, роблячи наголос на зціленні ран війни, та допомозі нашим вірним інтегруватись у різні контексти, разом з тим зберігаючи свою ідентичність, як українців», — мовив владика Андрій Хімʼяк, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, заступник голови Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ.
Представники від церковних структур, разом із секретаріатом Душпастирської ради, також обговорювали тематики Синодального шляху та вносили свої пропозиції для відповіді нашої Церкви.
Протягом 22–25 січня 2024 року секретаріат Душпастирської ради продовжив здійснення зустрічей із представниками архиєпархії та єпархій УГКЦ у Південній Америці та Австралії.
Нагадаємо, що активну участь у засіданнях також взяли владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії. Останній зокрема представив тему «Душпастирство родин за кордоном», оскільки Німеччина стала країною, в якій українці найчисельніше знайшли прихисток, рятуючись від війни в Україні.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ