Іконописний аукціон у Неділю Православ’я в Перемишлі

18 березня 2019

У першу неділю Великого посту, звану Неділею Православ’я, у місті Перемишлі (Польща) із благословення Високопреосвященного архиєпископа і митрополита Перемисько-Варшавського Євгена Поповича відбувся благодійний аукціон задля збору коштів на лікування маленької дівчинки.

Іконописний аукціон у Неділю Православ’я в Перемишлі

У першу неділю Великого посту, яка зветься Неділею Православ’я у перемиському соборі відбулися торжества, які очолив архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшаський Євген Попович у співслужінні з вислуженим архиєпископом Іваном Мартиняком, отцем-мітратом Богданом Степаном, отцем Павлом Шадимом і архидияконом Володимиром Качмаром.

Як ми знаємо, цього дня Церква відзначає Неділю Православ’я, що означає істинну віру і правдиве почитання Господа Бога. Також це день, в який Церква святкує остаточну перемогу над іконоборством й іншими єресями у ІХ столітті.

Таким чином, в Українській Греко-Католицькій Церкві існує звичай освячувати ікони у церкві. Не став винятком й перемиський собор святого Івана Хрестителя, де Чин освячення принесених вірними ікон здійснив архиєпископ і митрополит Євген Попович.

Після торжеств у соборі відбувся благодійний аукціон ікон в прицерковній кав’ярні. Ікони були розписані майстернею іконописання «Божидар», яка діє при Народньому домі в м. Перемишлі.

Отримані кошти будуть призначені на закупівлю пульсоксиметру, котрий дозволить контролювати щоденний стан маленької дівчинки з м. Червонограду, яка хворіє від народження на СМА (спінальна м’язова антрофія).

Аукціон відбувся з благословення митрополита Перемисько-Варшавського архиєпископа Євгена Поповича та пароха о. мітрата Богдана Степана.

За матеріалами Перемисько-Варшавської архиєпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ