Хвиля світла для дітей-ангелів: у Львові згадають малят, які жили зовсім мало

12 жовтня 2024

У Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату у Львові всьоме творитимуть Світлову хвилю на пам’ять про дітей, що померли під час вагітності або в перші місяці після народження.

Хвиля світла для дітей-ангелів: у Львові згадають малят, які жили зовсім мало

15 жовтня Громадська організація «Перинатальний Хоспіс — Слід Життя» запрошує долучитися до щорічної молитовно-меморіальної акції та більше дізнатися про проблему перинатальної втрати і способи підтримки сімей, які її переживають. Про це анонсує релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова».

«Перинатальні втрати щороку заторкають мільйони сімей в усьому світі. Сьогодні в Україні одна із шести вагітностей переривається часто з невідомих причин. Рівень перинатальної смертності становить 8,59 на 1000 народжених дітей. Усім цим сім’ям часто бракує належної підтримки і в медичних закладах, і серед найближчих людей», — зазначають організатори заходу.

Громадська організація «Перинатальний Хоспіс — Слід Життя» підтримує такі сім’ї, а також вже сьомий рік поспіль організовує заходи з нагоди Всесвітнього дня обізнаності про перинатальні втрати на площі міста, по парафіях, у родинах, привертаючи увагу до цієї нелегкої та водночас надважливої теми. «Метою усіх заходів — пам’ятати і вшанувати дітей, ознайомити та поширити серед суспільства усвідомленість проблеми перинатальної втрати, вказати на важливість даної тематики у нашій державі, а також створити мережу батьків, медиків, рідних, друзів, поширюючи толерантність, розуміння щодо цієї теми», — підкреслюють організатори.

Втрата дитини зазвичай ізолює, тому символічним способом відчути себе об’єднаними з іншими особами, що переживають її, є творення Світлової хвилі, яким у цілому світі відзначають Всесвітній дня обізнаності про перинатальну втрату. 15 жовтня о 19:00 за місцевим часом у кожній країні запалюють свічку, символічно охоплюючи світлом усю земну кулю. Львів’ян також запрошують долучитися до цієї акції. Цьогоріч вона вдруге пройде на площі Ангелів.

Програма заходу:

18:30 — Відкрита локація на площі Ангелів навпроти Гарнізонного храму святих

апостолів Петра і Павла для відвідувачів заходу

19:00 — Божественна Літургія у Гарнізонному храмі

19:45 — Після завершення Літургії — урочисте творення «Світлової Хвилі» через запалення

свічок за наших Маленьких Ангелів на площі Ангелів навпроти Гарнізонного храму

20:30 — Завершення заходу

Ознайомитися з матеріалами і діяльністю організації чи поспілкуватись із батьками-членами ГО «Слід Життя» безпосередньо в день заходу буде можливо поруч з наметом організації.

Перинатальний хоспіс «Слід Життя» — це неприбуткова організація, яка є першою пропозицією перинатальної паліативної опіки та допомоги в Україні. Вже декілька років спільнота об’єднує батьків, що пережили перинатальну втрату. Хоспіс надає можливість отримувати висококваліфіковану і міждисциплінарну допомогу сім’ям, дітям яких під час вагітності було діагностовано невиліковну хворобу або несумісні з життям відхилення у розвитку.

Більше про Всесвітній день обізнаності про перинатальну втрату, проблематику перинатальних втрат в Україні, ГО «Перинатальний Хоспіс — Слід Життя» та її діяльність можна дізнатися на сторінках організації у соцмережах «Фейсбук» та «Інстаграм», а також на її сайті.

Контактна особа: с. Юстина Ольга Голубець, СНДМ

Телефон: +38 (097) 281-95-39

Ел. пошта: [email protected]

Фото: фейсбук-сторінка ГО «Слід Життя»