Готові до молитовної ініціативи «Мільйон дітей моляться вервицю» 2024?

18 жовтня 2024

«Мільйон дітей моляться вервицю» — це вже традиційна молитовна ініціатива Католицької Церкви. Під таким гаслом 18 жовтня кожного року відбувається всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Вже із перших етапів Українська Греко-Католицька Церква долучилася до цієї акції. У різних місцях нашої країни діти із своїми батьками, катехитами та священниками єднаються у молитві з дітьми із різних точок світу.

Готові до молитовної ініціативи «Мільйон дітей моляться вервицю» 2024?

Що це за ініціатива?

Основна мета ініціативи — показати, що довірлива молитва дітей сягає до самого серця Бога, як стріла, і з цієї причини вона має таку велику силу. Тому молитва дітей на Вервиці є особливо ефективним засобом для досягнення миру та єдності в сім’ях, у їхній країні та у всьому світі.

Папа Бенедикт XVI підкреслював важливість молитви на вервиці у 2008 році такими словами: «Святий Розарій не є побожною практикою, яка відійшла в минуле…… Розарій майже переживає новий весняний період. Це, безсумнівно, один з найбільш красномовних знаків любові, яку молоде покоління має до Ісуса і до Його Матері Марії».

Організатором молитви є Папська фундація «Церква у потребі». Як там повідомляють, цьогоріч захід об’єднає дітей із 130 країн, а на сьогодні вже зареєстровано 486 770 дітей.

Відповідно до пресрелізу фундації «Допомога Церкви у потребі» мотивація цієї молитви на вервиці полягає у наступному: «Вчімося довіряти Богородиці, щоб вона втрутилася на підтримку Церкви і всіх тих, хто не знає любові і миру Христового. Виховання дітей у вірі та молитві має фундаментальне значення, оскільки вони можуть стати джерелом євангелізації для інших, а їхні молитви, що народжуються з довірливих сердець, притягують у світ Духа Божого».

Історія ініціативи

За даними Папської фундації, щорічна традиція розпочалася у столиці Венесуели — місті Каракасі у 2005 році. Там невелика група дітей зібралася, щоб помолитися Розарій, і під час їх молитви багато жінок, які ними опікувалися, «відчували присутність Діви Марії».

Ця присутність нагадала жінкам обіцянку святого падре Піо: «Якщо мільйон дітей помолиться на Розарії, світ зміниться». Так розпочалася щорічна молитовна ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю». Захід проводиться щороку, розпочинаючи з 2006 року, і на кожному етапі він приваблює все більше учасників.

Вервиця і мир?

Святий папа Іван Павло ІІ у своєму апостольському листі про молитву на вервиці писав: «За своєю природою Розарій орієнтований на мир. Це випливає з того, що ця молитва полягає в спогляданні Христа, який є „нашим миром“. Крім того, Розарій є також молитвою миру через плоди любові, які він приносить. Адже вона є в особливий спосіб безперервним і спільним проханням, яке в гармонії з Христовим закликом молитися завжди, дає нам надію на те, що навіть сьогодні така важка „боротьба“, як боротьба за мир, може бути виграна».

Українська Греко-Католицька Церква та ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю»

Українська Греко-Католицька Церква як одна із найбільших Східних Католицьких Церков приєдналася до ініціативи на запрошення Папської фундації «Церква у потребі» у 2019 році. Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії, що на ініціативу відразу радо відгукнулися катехитичні комісії усіх єпархій та екзархатів в Україні. Вони безпосередньо передали повідомлення до катехитів на парафіях, які разом із священниками провели цю молитовну акцію. Це дозволило залучити до молитви близько 20 тисяч дітей у перший рік проведення акції. Основу зазвичай складають діти із парафіяльних катехитичних шкіл разом із своїми друзями та однолітками.

«Мільйон дітей моляться вервицю» у 2024 році

У 2024 році «Мільйон дітей моляться вервицю» відбудеться 18 жовтня. Організатори пояснюють, що ця дата є важливою, оскільки це день святого євангелиста Луки за григоріанським календарем, який запропонував нам одну з найяскравіших розповідей про дитинство Ісуса. Подальшу актуальність надає той факт, що жовтень традиційно є місяцем Вервиці у Католицькій Церкві.

За словами Папи Франциска, цьогоріч «ми єднаємося», ввіряючи також заступництву Богородиці «Україну, М’янму, Судан та інші народи, які страждають від війни та всіх форм насильства і страждань».

Тим, хто зареєструється, «Церква у потребі» запропонує навчальний матеріал про молитву на Вервиці. «Комплект молитви» доступний 30 мовами, зокрема й українською, і його можна безкоштовно завантажити.

За ці роки в акції взяли участь сотні тисяч дітей. У 2020 році до падіння сервера через трафік було зареєстровано понад 509 000 осіб. Це призвело до переформатування сайту для прийому заявок всіх бажаючих зареєструватися у 2021 році.