Главі УГКЦ заколядували незрячі діти та солісти «Піккардійської терції»
До Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава у Патріарший собор Воскресіння Христового прийшли заколядувати незрячі діти та солісти «Піккардійської терції», які є учасниками різдвяного проєкту «Казка на білих лапах».
Предстоятель висловив радість колядкам і відзначив, що за допомогою мистецтва, співу діточок, українці краще зрозуміли, що таке Різдво. «Дуже дякую вам за те, що Патріарший собор збагатився такою унікальною подією, яку ви до нас привезли», — сказав Блаженніший Святослав.
На згадку про цю зустріч і про коляду у Патріаршому соборі Глава УГКЦ подарував дітям пам’ятні подарунки: молитовники написані шрифтом Брайля.
Перша зустріч з учасниками проєкту «Казка на білих лапах» відбулася у Львові 20 вересня 2019 року. Тоді діти і вокалісти акапельної формації «Піккардійська терція» прийшли до Глави УГКЦ, щоб розповісти про свою ідею та отримати його благословення.
«Коли я дізнався, що готується така різдвяна програма, у якій незрячі діти можуть заспівати, то я був дуже зворушений. Адже той, хто не бачить світ своїми очима, той по-особливому виражає його у своєму серці, своїм слухом і голосом. Внутрішній і духовний світ таких дітей є надзвичайно глибоким і гарним. Почувши назву цієї феєрії — „Казка на білих лапах“, я отримав неймовірне відчуття ніжності. Адже у цьому проявляється цікавий символ Різдва. Різдво — це момент, коли ми потребуємо ніжної рученьки новонародженого Спасителя, який торкається нею до душі кожної людини», — зазначив тоді Блаженніший Святослав.
Довідка
Невтомна Оксана Потимко, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка», ініціатор і організатор культурно-мистецьких і освітніх подій для людей з вадами зору, знову здивувала львів’ян новим цікавим проектом — виставою-мюзиклом «Казка на білих лапах».
Як розповіла журналісту «ВЗ» пані Оксана, ідея інклюзивного різдвяного мюзиклу з’явилась у соліста вокальної формації «Піккардійська Терція» Ярослава Нудика після роботи над «Дитячим Кобзарем», який був виданий шрифтом Брайля та озвучений. Концепцію дійства задумала народна артистка України Олександра Бонковська — святкування Різдва у колі інтелігентної львівської родини. Роль мами виконала відома співачка Оксана Муха, роль батька випала Ярославу Нудику. А завершився театралізований вечір візитом зіркових колядників, зокрема октету «Орфей» та скрипаля Олександра Божика.
Олександра Бонковська зазначила, що до організації цього дійства долучилися люди, які бачать серцем, а відтак і сама «Казка…» вчить цьому диву — бачити серцем. 17 незрячих дітей віком від 7 до 14 років із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Дніпропетровської, Миколаївської, Хмельницької, Рівненської, Волинської областей декламували вірші відомих поетів про народження Христа і виконували різдвяні пісні Ярослава Нудика в аранжуванні заслуженого діяча мистецтв України Юрія Саєнка. Супроводжували діток на сцену актори театру-студії «Під Мостом», які виконували ролі ангелів.
«Хочемо привернути увагу людей до питання творчої самореалізації незрячих дітей та залучення їх до мистецького життя. Саме таку мету ми ставили перед собою, коли робили постановку „Казки на білих лапах“, — розповів Ярослав Нудик.
«Казка на білих лапах» — це перший дитячий мюзикл, який презентуватиме прем’єри різдвяних пісень у різних куточках України. Під час гастролей до проекту долучатимуть інших незрячих дітей. «Хочемо, щоб цю виставу-мюзикл побачили не лише львів’яни, а й жителі інших міст та регіонів України. Маємо намір показати постановку, зокрема, у Харкові, Слов’янську, Одесі, Києві, на Закарпатті», — каже Оксана.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ та щоденної газети «Високий замок»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ