Глава УГКЦ: «Жінка сьогодні є символом сили і мужності України»

17 березня 2022

Коли ми говоримо про нашу Батьківщину, нашу Україну, яка стоїть, бореться, перед очима постає постать жінки як символу України, як тієї, яка бере на себе невимовний тягар війни, яка серед моря смерті чуває над життям, яка будує і захищає майбутнє. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 22-й день війни росії проти України.

Глава УГКЦ: «Жінка сьогодні є символом сили і мужності України»

За словами Предстоятеля, українська жінка сьогодні — ціла Україна. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Кожного дня, — каже він, — коли ми спілкуємося з людьми, які приходять до наших парафій, зокрема в Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, ми бачимо найперше жінок, які дбають про старців і годують своїх дітей».

«Жінка сьогодні, — вважає Блаженніший Святослав, — є символом сили і мужності України. Можливо, так дивно виглядає, мужність і жінка. Зазвичай, слово „мужність“ асоціювалося завжди колись з мужем, але тут, ми бачимо жіночу силу, яка дає Україні надію».

Ми особливо молимося за наших дівчат і жінок у Збройних силах України, які зі зброєю у руках захищають свою Батьківщину. І особливо співчуваємо і молимося за жінок, які є жертвами цієї війни на окупованих територіях. У наших селах, зокрема на Київщині, жінки стають першими жертвами окупації, жертвами насилля, приниження, зґвалтування.

Глава Церкви відзначив, що увесь світ облетіла фотографія так званої київської мадонни, молодої жінки, яка грудьми годує свою новонароджену дитину на сходах київського бомбосховища.

А інші жінки змушені разом зі своїми дітьми покидати Батьківщину і їхати за кордон.

За словами Глави УГКЦ, сьогодні говориться вже про більше як т три мільйони біженців з України. «Хто може до кінця збагнути біль жінки — матері, яка оплакує вбитого на війні сина?! Жінки, яка на війні втратила свого чоловіка, брата чи сестру?! Але, найбільше, ми сьогодні подивляємо жінок, які стоять у молитві перед Богом. Жінок, які подібні до тої Київської Оранти, нерушимої стіни, яка день і ніч з піднятими руками молиться за своє місто, молиться за свій край», — сказав духовний лідер.

Блаженніший Святослав вважає, що жінка як символ України є надією для нашого народу, є символом безстрашності, символом перемоги життя над смертю, символом того, що Україна вистоїть навіть у таких нелюдських обставинах.

Ілюстрація: Марина Соломенникова з Дніпра «Київська Мадонна»