Глава УГКЦ закликав світову спільноту засудити підрив Росією Каховської ГЕС

6 червня 2023

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відреагував на підрив росіянами Каховської гідроелектростанції цієї ночі о 2:50.

Глава УГКЦ закликав світову спільноту засудити підрив Росією Каховської ГЕС

«Росія продовжує свою геноцидну агресію проти України. Руйнування Каховської ГЕС — ще один воєнний злочин, жахлива екологічна й техногенна катастрофа і гріх проти Бога-Творця, який покликав людину розвивати, а не руйнувати створений Ним світ. Через підрив греблі Каховської ГЕС тисячі людей опинилися у смертельній небезпеці, яка лише зростає. Стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі внаслідок підриву є загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС», — йдеться у повідомленні Блаженнішого Святослава, опублікованому у фейсбуку.

Глава УГКЦ закликав до молитви за людей, життя яких опинилося в небезпеці, і за мудрість та відвагу для рятувальних служб, які евакуйовують мирне населення.

Блаженніший Святослав звернувся і до світу: «Дякуємо людям доброї волі в усьому світі, які допомагають у ці хвилини рятувати людські життя в Україні. Водночас закликаємо світову спільноту засудити ці терористичні дії російського агресора і належно на них відреагувати».

Як відомо, російські окупаційні війська вночі 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. ГЕС відновленню не підлягає. Триває евакуація людей із затоплених сіл. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ


Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae