Глава УГКЦ висловив свої співчуття з приводу терактів у Шрі-Ланці

22 квітня 2019

«Від усієї повноти Української Греко-Католицької Церкви я б хотів висловити наші співчуття та запевнення в молитвах через терористичні атаки у Шрі-Ланці, які забрали життя понад 200 невинних осіб і залишили ще більше осіб пораненими. Такий насильницький і брутальний напад вчинений на Пасху, що мав за мішень християнські спільноти, котрі розпочинали свої пасхальні богослужіння, показує, що зло є справжньою загрозою для миру і безпеки в цілому світі».

Глава УГКЦ висловив свої співчуття з приводу терактів у Шрі-Ланці

Такими словами висловив своє співчуття з приводу терористичних актів у Шрі-Ланці Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, у своєму листі до кардинала Малкома Реджіфа, архиєпископа Коломбо.

«Глибоко засмучені цим беззмістовним актом насильства, висловлюємо наші співчуття родичам і сім’ям загиблих. Вся наша Церква молиться за вічний упокій наших невинно убієнних братів і сестер. Єднаємось в наших молитвах із сім’ями потерпілих в результаті цієї трагедії», — запевнив Предстоятель УГКЦ.

Він зазначив, що водночас, як християни, ми зміцнюємось нашою вірою у Воскреслого Господа. «Завдяки Воскресінню Христовому жодне зло цього світу, навіть смерть, немає ніякої влади над нашим життям. Воскреслий Христос пригадує нам сьогодні: „Я воскресіння й життя. Хто вірує в Мене, — хоч і вмре, буде жити… І кожен, хто живе, та хто вірує в Мене, — повіки не вмре“ (Ів. 11:25–26). Христос воскрес, і Він є нашим правдивим сонцем, яке просвічує наше життя», — написав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, що близько 207 людей загинули і 450 осіб дістали поранення внаслідок вибухів у церквах та готелях на Шрі-Ланці в неділю, 21 квітня — в день, коли багато християнських конфесій святкують Великдень.

Повідомляється про щонайменше вісім вибухів.

Три з них сталися під час великодніх служб в католицьких церквах у Баттікалоа, Негомбо та районі Кохчайкаде в Коломбо.

Ще чотири вибухи пролунали у готелях в Коломбо, зокрема в «Шангрі-Ла», «Сіннамон Гранд» і «Кінгсберрі».

Відомо, що серед жертв є щонайменше дев’ятеро іноземців — це громадяни США, Великої Британії, Нідерландів і Португалії. Китайські ЗМІ також повідомляли про загиблого громадяна КНР.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ та BBC News Україна
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ