Глава УГКЦ висловив солідарність і співчуття вірним УГКЦ на заході Канади, які страждають від лісових пожеж

19 серпня 2023

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив свою солідарність, співчуття і запевнення в молитві духовенству і вірним Нью-Вестмінстерської єпархії на заході Канади, які потерпають від стихійних лісових пожеж.

У листі, адресованому владиці Давидові Мотюку, апостольському адміністратору Нью-Вестмінстерської єпархії, Блаженніший Святослав запевнив, що молиться зокрема за о. Павла Миця та парафіян української католицької парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Келоуні. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Знаю, що в неділю 20 серпня о. Павло та парафія мали святкувати 75-ту річницю заснування парафії в Келоуні. Висловлюю свою солідарність і співчуття Вам і нашим вірним в Келоуні, з приводу того, що це радісне святкування довелося відкласти через жахливі лісові пожежі, які вже поширилися на громаду, спричинивши втрату майна, в тому числі багатьох будинків», — йдеться у листі Предстоятеля.

Блаженніший Святослав зазначив, що знає і про руйнування табору Святого Володимира, де наступного тижня мав розпочатися цьогорічний молодіжний табір.

«Віддаю Вас і все духовенство, монашество та вірних Нью-Вестмінстерської єпархії під покров Пресвятої Богородиці. Нехай ці стихійні лісові пожежі припиняться, а Господь наш Ісус благословить тих, хто бореться з вогнем, і тих, хто надає допомогу та притулок тим, хто був змушений покинути свої домівки», — написав Глава Церкви.

Як відомо, кілька днів тому північно-західні території Канади охопили масштабні лісові пожежі. Через це у країні оголосили надзвичайну ситуацію, у тому числі надзвичайний стан на всій території. Пожежники борються з 236 активними лісовими пожежами на північному заході Канади. Водночас по всій країні було зафіксовано понад 1000 загорянь, що стало найсильнішим сезоном пожеж за всю історію спостережень.