Глава УГКЦ: «Воскресіння Церкви в Україні — свідчення надії для Європи»
Блаженніший Святослав Шевчук, який бере участь у Пленарній асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, приуроченій до 50-річчя її заснування, ділиться своїми думками про роль УГКЦ у процесі відновлення місії Церкви в Європі.
У четвер, 23 вересня 2021 року, у Римі розпочалася Пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи, присвячена 50-річчю її заснування, на тему «П’ятдесят років на служінні Європі. Пам’ять та перспективи у світлі енцикліки „Fratelli tutti“». Ввечері очільники європейських єпископатів взяли участь у Святій Месі, яку очолив Папа Франциск у базиліці Святого Петра у Ватикані. Після Святої Меси відбулася спільна молитва при гробі святого Петра.
У цих подіях бере участь також Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. В інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News він поділився своїми думками про роль УГКЦ у місії Церкви в Європі, про християнське коріння Європи та про нові виклики, що стоять перед Церквою на всьому континенті:
Одна із сесій ювілейної зустрічі Ради Єпископських Конференцій Європи присвячена темі «Чого очікує сучасна Європа від Церкви». Який внесок може зробити УГКЦ у відновленні місії Церкви в Європі?
Блаженніший Святослав про внесок УГКЦ у відновленні місії Церкви в Європі
Під час Святої Меси у базиліці Святого Петра, звертаючись у проповіді до членів Ради Єпископських Конференцій Європи, Папа Франциск зазначив, що «ми християни в Європі сьогодні маємо спокусу зручно вмоститися в наших структурах, у наших домах і церквах, у безпеці, що походить з традицій, в задоволенні певної згоди, тоді як навколо порожніють храми, а Ісус дедалі більше забутий». Чи ця спокуса загрожує також і Церкві в Україні?
Блаженніший Святослав про спокусу власної «зони комфорту»
Часто говориться про те, що Європа втратила своє християнське коріння, свої давні цінності. Ваше Блаженство, що би Ви могли сказати про це? На які цінності, що існують в Європі, варто орієнтуватися українському суспільству?
Блаженніший Святослав про європейські цінності та Україну
Європа — це насамперед взаємна підтримка і єдність. Папа Франциск часто закликає Європу також до відкритості до інших. Яким чином можна утримати рівновагу між власною ідентичністю та єдністю і відкритістю?
Блаженніший Святослав про зв'язок між єдністю та ідентичністю
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ