Глава УГКЦ: Візит кардинала Пароліна до України має три виміри
Кардинал Паролін зібрав голос народу і має зустрітися із Президентом України, щоб бути голосом не лише Святого Престолу, а й релігійної спільноти нашої України перед державною владою. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, коментуючи візит Державного секретаря Ватикану в Україну після його зустрічі із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій 22 липня.
Глава УГКЦ назвав візит посланця Святого Престолу історичним: «Сьогодні багато хто перестає говорити про трагедію українського народу, і тому приїзд до нас його еміненції П’єтро Пароліна — це не тільки спосіб виявити солідарність з українським народом з боку Папи Франциска, а й меседж до міжнародної спільноти. Ми бачимо, що цей візит справді має розголос у міжнародному співтоваристві. Багато людей стежать за ним. Те, що говорив кардинал, є важливим як для України, так і для світу». Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
За його словами, кардинал Паролін відвідав Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві, а також бомбосховище, яке продовжує приймати людей, котрі шукають прихистку саме в церкві. Він висловив слова підтримки і вдячності гуманітарній місії УГКЦ, зауважив, що приємно вражений розвитком Церкви.
Кардинал П'єтро Паролін у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, Київ, 21 липня 2024 року
Також відбулася зустріч його еміненції із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій. «Після відвідин наших державних мужів, очільників Української держави [22 липня кардинал Паролін зустрівся із прем’єр-міністром та головою Верховної Ради України. — Ред.], сьогодні він почув голос народу — звичайних, простих людей. І це було підкреслено, тому що Рада Церков представляє 75 % народу України», — сказав Блаженніший Святослав.
Державний Секретар Святого Престолу із членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Київ, 22 липня 2024 року
Кардинал Паролін наголосив на потрійній місії Святого Престолу щодо війни в Україні. Перша місія — робити все, щоб світ не забув про цю війну.
Друга місія — гуманітарна. Йшлося про різні ініціативи, не тільки гуманітарну допомогу, зокрема, щоб нагодувати, зігріти потребуючих і надати їм ліки та інші необхідні речі, а й про сприяння Святого Престолу у звільненні військовополонених.
Третій рівень служіння — дипломатія, адже кардинал Паролін є очільником папської дипломатії. За словами Держсекретаря Ватикану, ця дипломатія має єдину мету — сприяти справедливому мирові, а також запобігати війнам.
«Ми дякуємо за цей історичний візит кардинала Пароліна до України. Цікаво, що він побажав наступної зустрічі, кажучи: „Я знаю, що, можливо, в Україні ви очікуєте на приїзд Папи“. Але він висловив намір, щоб Всеукраїнська рада Церков прибула з наступним візитом до Апостольської столиці», — розповів Предстоятель.