Глава УГКЦ у Старому Самборі візьме участь у святкуванні 30-ліття виходу із підпілля і легалізації УГКЦ

14 серпня 2019

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18–19 серпня 2019 року візьме участь у святкуванні 30-ліття легалізації Української Греко-Католицької Церкви у Старому Самборі, що на Львівщині.

5 червня 1988 року — вперше після тривалих богослужінь у підпіллі в Биличах, на Старосамбірщині, була відслужена публічна Служба Божа Української Греко-Католицької Церкви.

Згодом відбулися відкриті богослужіння у селах Буково, Чижки, Тарнава… А 5 травня 1989 року в селі Стара Ропа о. Михайло Нискогуз офіційно заявив, що повертається з Російської Православної Церкви в лоно Української Греко-Католицької Церкви.

В урочистостях візьмуть участь духовенство та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Дрогобицького, Самбірського, Мостиського, Турківського районів.

В академічній частині дійства з доповіддю виступить викладач Українського католицького університету історик Ігор Скочиляс. Основна тема виступу «Від підпілля — до воскресіння: духовне відродження УГКЦ (1989–2019)».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ