Глава УГКЦ у Лубнах: «Християнська солідарність та діяльна любов дає людям можливість далі жити в тих обставинах»

13 липня 2023

13 липня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив душпастирський візит на Полтавщину. Зокрема, відвідав Лубни, де очолив Літургію у парафії Успіння Пресвятої Богородиці, а також передав гуманітарну допомогу від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Передовсім Блаженніший Святослав зазначив, що вдячний Богові за можливість вперше відвідати місто Лубни. «Це для мене особливе переживання, особлива нагода вперше завітати до цього тисячолітнього міста Лубни, — зазначив Предстоятель, — міста, яке має свою унікальну історію, яке завжди було таким прикордонним форпостом Київської держави, яке пам’ятає, як Володимир Мономах переміг кочові племена тут, біля вашого міста, і таким чином поклав основу переможної слави його мешканців». Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Під час проповіді Глава Церкви згадав також про молитву за Батьківщину — рідну землю, яка сьогодні обстоює свою свободу і незалежність, а також подякував хлопцям і дівчатам на фронті, які своїми грудьми затуляють наш мирний день.

Окрім цього, Предстоятель подякував духовенству, яке долучилося до спільної молитви в парафії Успіння Пресвятої Богородиці: «Я дуже дякую, дорогі отці, що сьогодні ви прибули до спільної молитви. Нам потрібно, щоб ми відчули, що можемо бути єдиним, могутнім, сильним народом. І кожна така хвиля, де ми сходимося, єднаємося, є для нас життєдайною, дає нам сили жити далі в тих непростих військових обставинах».

Після богослужіння Глава Церкви поспілкувався з вірними, між якими були і внутрішньо переміщені особи, а також відвідав парафіяльний Карітас та роздав гуманітарну допомогу від Патріаршої фундації «Мудра справа». «Ми приїхали до вас не з порожніми руками, — зазначив Блаженніший Святослав. — Приїхав цілий гуманітарний конвой із Києва з Патріаршої фундації „Мудра справа“, щоб тут можна було послужити людям, які втратили засоби до існування. Тільки християнська солідарність і діяльна любов дає людям можливість далі жити в тих обставинах».

Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Лубнах, о. Василь Улішак, подякував Главі УГКЦ за візит і зазначив, що ця подія має глибокий зміст, адже український народ у складні історичні часи, як ніколи, потребує духовної опіки.

«Нехай Господь Бог благословить усіх вас, ваші родини, а особливо нехай охороняє своїми небесним ангельським військом ваших рідних, близьких, знайомих, які сьогодні захищають Батьківщину. Справедливість Божа є невідворотною», — побажав Блаженніший Святослав.

Пригадуємо, раніше Глава УГКЦ здійснив душпастирський візит до Харкова.