Глава УГКЦ у четверту неділю Великого посту: Духа, який сьогодні атакує Україну, можна вигнати лише молитвою і постом

15 квітня 2024

У 4-ту неділю Великого посту Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав нагадав, що духа, який сьогодні атакує Україну, можна вигнати не тільки військовою потугою чи іншими людськими засобами, а лише молитвою і постом. Про це Предстоятель сказав у проповіді під час Літургії в Патріаршому соборі в Києві 14 квітня.

У сьогоднішньому євангельському уривку йдеться про те, як Христос сходить із гори після переображення і бачить своїх учнів, яких обступили законовчителі, книжники, і сперечаються з ними. Але потім ця дискусія переростає в ще одну баталію — батько приводить до Ісуса свого біснуватого сина і каже: «Учителю, рятуй!». Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Усіх цих осіб — книжників, учнів, батька і сина — Христос описує єдиним визначення: «О, роде невірний». Усі вони не розуміють, ким є Христос. Але саме батько стає речником того невірного роду, коли просить Христа про допомогу.

Предстоятель зауважив, що фраза батька: «Вірую, поможи моєму невірству» може здивувати, адже начебто в одній людині співіснує віра і невірство. «Що означає вірити? Що та віра робить з людиною? У сьогоднішньому Євангелії ми маємо на це відповідь. Віра робить людину єдинодушною із самим Христом», — сказав Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що вірити означає найперше довіритися Богові, Його силі, святості. У довірі до Господа кожен із нас має зростати щодня. І зусиллям, яке людина робить у довір’ї до Бога, є молитва і піст.

«Мабуть, ніщо не є таким болючим для людини, як переживання моменту власного безсилля під час війни, коли ми з вами бачимо наче в обличчя всю огидність злого духа, який несе руйнування, смерть», — сказав Патріарх.

Глава Церкви закликав у час нашої боротьби, війни, яку переживаємо як протистояння зі злим духом, запитати себе, наскільки довіряємо Богові.

«Господи, прийди сьогодні до нас! Наповни нас Твоїм духом! Підійми і визволи нас! Дай нам Твою силу! Вияви Твою силу через, можливо, наше безсилля! А найбільше, зрости нас у вірі, у повному довір’ї до Тебе! Бо нічого немає неможливого тому, хто вірує», — завершив Блаженніший Святослав.