Глава УГКЦ у 90-й день війни: «Боже, спаси і сохрани усіх людей від такої православної культури, яку несе росія»

24 травня 2022

До України прибуло багато міжнародних слідчих, щоб розслідувати, вивчати військові злочини росіян, учинені на українській землі. Перед нашими очима відкриваються жахливі речі… Про це розповів Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 90-й день кровопролитної війни Росії проти України.

Ми бачимо, наголошує Предстоятель, що російське командування не тільки дозволяє вбивати мирне населення, ґвалтувати жінок, дітей, чоловіків, і то публічно, а й до цього заохочує. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Звірства стосовно нашого цивільного населення стають невід’ємною частиною цієї ідеологічної війни проти українського народу. Це війна зі злочинами, які світ кваліфікує як геноцид українського народу», — переконує духовний лідер.

Він зауважив, що, незважаючи на все, уже третій місяць Україна стоїть, Україна бореться проти ворога, який в багато разів перевищує нас кількістю і озброєнням. «Справді, сьогодні в Україні Давид протистоїть Голіафові», — вважає Глава Церкви.

У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздумувати над так званими чужими гріхами, один з яких — на гріх дозволяти.

Щоразу, вважає він, коли ми створюємо простір в особистому чи суспільному житті для злочинів, коли ми прямо чи непрямо дозволяємо грішити, то стаємо співучасниками тих злочинів, які відбуваються. Дозволяючи грішити, ми стаємо відповідальними за те, що вчинить грішник. І тепер саме цей вид гріха став явним в Україні.

Предстоятель зазначив, що, в контексті вивчення, розкриття злочинів росіян проти людяності, кричущим є вчорашній виступ очільника Російської Православної Церкви на 30-х Міжнародних освітніх читаннях, які проводяться в Кремлі. Патріарх Кирило, зауважив Глава УГКЦ, закликав учителів основ православної культури виховувати дітей на прикладах так званих героїв, які сьогодні воюють в Україні та зі зброєю в руках буцімто захищають Росію.

«Промовець чітко не вказав, які приклади він має на увазі, але сьогодні, — коли ми чуємо крик і стогін покалічених душ в Україні, голос крові невинно замордованих жінок, дітей і чоловіків, що кличе із землі до Бога, — із серця звичайної людини виривається плач: Боже, спаси і сохрани всіх людей від такої православної культури!», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Боже, — попросив духовний лідер, — благослови українське військо! Боже, прийми сльози, плач, молитви мільйонів українців, жертв цієї війни!»