Глава УГКЦ у 69-й тиждень війни: Росія водночас чинить екоцид і геноцид українського народу

12 червня 2023

Найбільше вражає те, що росіяни не рятують, а вбивають людей, обстрілюючи і тих, хто хоче рятувати людське життя. Злочинці холоднокровно дивляться, як гинуть люди. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні в 69-й тиждень повномасштабного вторгнення російського окупанта на мирну українську землю.

Предстоятель зауважив, що не маючи жодних успіхів на полі бою, не маючи можливості здолати мужність українського війська, російські злочинці обстрілюють мирні міста й села та продовжують чинити воєнні злочини. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Але ворогові не вдається нас деморалізувати. Українці щораз сильніше об’єднується, гуртуються, допомагають один одному. І сьогодні я знову хочу, щоби світ почув: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!» — сказав Глава Церкви.

Він зазначив, що цього тижня сталася важлива подія, яка ввійде в історію як одна з найбільших рукотворних катастроф у Європі наших часів, — у ніч на 6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Перед тим вони навмисне підняли рівень води в Каховському морі, щоби збільшити смертоносну силу хвилі.

«Такого типу дії вже сьогодні ми кваліфікуємо як екоцид — злочин проти довкілля і геноцид — навмисне масове знищення українського населення на окупованих територіях», — наголосив Блаженніший Святослав.

Предстоятель висловив біль із приводу того, що світове співтовариство, міжнародні організації майже не відреагували на цей злочин, а Міжнародний комітет Червоного Хреста, на якого була єдина надія щодо порятунку українців на окупованій території, нічого не робить.

Блаженніший Святослав подякував усім, хто на різних рівнях у різних країнах активно долучився до благородної справи порятунку українців, відтак уже сьогодні в Україну йде невідкладна допомога, щоб урятувати тих, у кого право на життя забирає вода, яку росіяни перетворили на зброю масового знищення в нашій Батьківщині.

За його словами, у всій нашій Церкві, зокрема в Україні, відбувається мобілізація на порятунок тих людей, які постраждали від цього злочину. У наших парафіях збирають усе необхідне, передусім питну воду. Патріарша фундація «Мудра справа» готує додаткові продуктові набори, щоби скерувати їх у зону лиха.

Глава УГКЦ вкотре закликав світове співтовариство: «Не бійтеся сказати правду про злочин росіян, який спричинив таке велике лихо людині та Божому творінню! Хай Божа правда буде провідною зорею, нашими світлом у цих непростих обставинах».

Фото: AP / Evgeniy Maloletka. Евакуація місцевого населення з підтоплених сіл на Херсонщині.