Глава УГКЦ у 347-й день війни: «Хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності в християнський церковний контекст України»
Як помісна Церква українського народу, ми хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності в християнський церковний контекст України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні в 347-й день великої війни, яку російський загарбник і окупант приніс на нашу мирну українську землю.
Предстоятель відзначив, що відбили потужні атаки росіян на дев’ять населених пунктів на Сході Батьківщини. Палають наші Луганщина і Донеччина. Особливо молимося за мужніх, незламних захисників Авдіївки, Вугледара і вже легендарного Бахмута. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Цього ранку ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми вистояли впродовж останньої доби, за те, що живемо, існуємо і боремося. Сьогодні хочемо знову сказати собі та світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!
За словами духовного лідера, нині ми спішимо до наших храмів, щоб разом творити видиму спільноту Христової Церкви, щоб узяти участь у Божественній Літургії. Вона є Божественною тому, що сам Син Божий із небес сходить до нас, щоб нам послужити.
Глава Церкви зазначив, що цими днями ми роздумували над тим, у якому стані сьогодні є міжхристиянські відносини, тобто як християни різних Церков і конфесій намагаються лікувати рани розколів, поділів, незгод.
«Зауважу, що наша Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицької Церквою у світі. Ми зберігаємо літургійну, духовну та канонічну спадщину візантійської Церкви, вважаємо своєю матір’ю Церкву Вселенського патріархату, бо з Константинополя прийшла до нас добра звістка Святого Євангелія. Однак наша Церква живе в повному і видимому сопричасті з наступником апостола Петра — Папою Римським. Як Церква Київської традиції, ми живемо і свідчимо той стан Церкви на наших землях, у якому вона жила перед поділом, перед схизмою між Римом і Константинополем. Ми хочемо цю нашу тисячолітню традицію пам’яті та змагань за єдність між християнами втілювати і сьогодні», — сказав Блаженніший Святослав.
«Папа Римський, наступник апостола Петра, — нагадує Блаженніший Святослав, — є служителем вселенської єдності Христової Церкви, її видимим осердям, голосом, який кличе, щоб усі були одним, як це нам заповідав Господь… Як помісна Церква українського народу, ми хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності в християнський церковний контекст України».
Глава Церкви наголосив, що, cтоячи сьогодні перед обличчям нашого Господа, дякуємо Йому за те, що Він слухає наші молитви. Ми вчора дізналися, що відбувся черговий обмін військовополонених. Із російського полону вдалося визволити 116 захисників України.
«Молімося за всіх тих наших українців, які перебувають у російський концентраційних і фільтраційних таборах. Молімося за визволення полонених, за зцілення поранених та за їхні родини», — закликав Блаженніший Святослав.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ