Глава УГКЦ у 220-й день війни: «Перемогти — це не лише відвоювати крадені в України землі, але й створити простір гідності для людини на українській землі»
Ми сьогодні усвідомлюємо, що перемогти — це не лише вистояти перед викликами сьогоднішнього, а й здолати загрози завтрашнього дня. Перемогти — це не тільки деокупувати незаконно окуповані і крадені землі в України. Ні! Перемогти означає створити простір гідності для людини на українській, Богом даній землі. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 220-й день великої, кровопролитної, повномасштабної, жахливої війни Росії проти України.
Предстоятель традиційно розпочав своє звернення з підсумків воєнних новин за добу. «По всій лінії фронту ведуться тяжкі і кровопролитні бої. Українське військо успішно звільняє міста і села України на півночі Донецької області. В усіх на устах і серці вчора було місто Лиман, тяжкі бої, які ведуться на цій ділянці фронту. Ми кожного дня молимося за наших захисників, які тримають мужню оборону на Донеччині. Ми співстраждаємо з братами і сестрами Сумщини, Чернігівщини, які мешкають у прикордонних районах. Кожного дня їх обстрілюють з російської території з різного виду зброї. Наша особлива молитва лине за мужній Миколаїв, який знову став мішенню російських обстрілів, зокрема мирних людей, кварталів», — констатував Глава Церкви. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Крім того, знову цієї ночі є багато постраждалих у цьому місті і невпинно працюють рятувальні служби, які виймають людей з під уламків будинків і рятують людське життя. Ми впродовж вчорашнього дня особливо співстраждали з нашим Запоріжжям. На сьогоднішній день відомо, що у розстріляній гуманітарній колоні біля Запоріжжя загинуло 30 людей і близько 100 було поранених. «Нехай Господь Бог прийме у своїй вічній обителі невинноубієнних наших братів і сестер. Нехай допоможе нам залікувати рани усіх постраждалих».
Блаженніший Святосав звернув увагу на вчорашню безпрецедентну, за його словами, подію в історії сучасного людства — безсоромну крадіжку, яка відбулася на державному рівні, коли росія на чолі зі своїм президентом з усмішкою на устах оголосила про анексію окупованих в України територій. «Господь Бог наказав людині: не кради! Коли крадіж стає політикою якоїсь держави, більше того представляється як велика перемога, така держава і така політика, за словами святого папи Івана Павла ІІ, стають структурами гріха на тому світі», — скавав Предстоятель.
У цей день Блаженніший Святослав роздумав над черговою засадою стійкості кожної людини і українського народу — усвідомлення власної гідності.
Гідність людини, на його переконання, є фундаментом, основою всякого справедливого суспільства.
«Українці усвідомлюють, зокрема сьогодні, власну гідність. Ми розуміємо, що ми є дітьми Божими і наша гідність не походить ззовні, від того, що хтось з людей нам цю гідність надає, як це буває з різними державними посадами, почестями тієї чи іншої професії», — наголошує Глава УГКЦ. Він підкреслює, що гідність людини є записана у серці, її надав людині сам Творець.
«Гідність людської особи висловлюється у цій фразі: людина є образ і подоба Божа. Всі інші людські інституції мають обов’язок цю гідність визнати. Визнати гідність кожної людини, незалежно від її етнічного, національного походження, гідність кожної людини незалежно від того, паспорт якої країни вона носить у кишені», — переконаний Отець і Глава УГКЦ.
«Саме за гідність людини сьогодні бореться і вмирає Україна», — наголошує Предстоятель УГКЦ.
Блаженніший Святослав пояснює, що перемога, про яку ми щоденно просимо в Господа Бога, — це перемога гідності людини над новітніми зневагами, яку сучасне людство вигадало для приниження цієї гідності. Повага до гідності кожної особи, за його словами, є чи не найважливішим критерієм справедливого суспільства. «Вже сьогодні ми дбаємо, ми відстоюємо, ми боремося про її захист!» — вважає Глава УГКЦ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ