Глава УГКЦ у 213-й день війни: «Коли інвестуємо у виховання дітей — будуємо майбутнє»
Коли ми інвестуємо у виховання дітей, то будуємо майбутнє, можемо бути певними, що спадщину, яку ми надбали, прийдешнє покоління зуміє правильно перейняти — не розгубить, а тільки примножить. Цю відповідальність за Боже творіння необхідно виховувати в наших дітях. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 213-й день, на сьомий місяць війни, яку росія розпочала проти українського народу.
У сьогоднішньому зверненні Престоятель зазначив, що впродовж останнього дня по всій лінії фронту велися тяжкі бої. «Найінтенсивніші велися на півночі та заході Донецької області — ворог активно атакує Бахмут, та довкола Херсону, зокрема на правому березі Дніпра. Окупант завдавав ударів по Україні з різного виду зброї: 3 ракетні, 13 авіа, 60 із реактивних систем. Постраждало понад 60 населених пунктів. Проте найбільше ми переживали за міста на Півдні України: Одесу, Миколаїв і Запоріжжя, яке щоночі опиняється під жахливими обстрілами. Вночі російська ракета знову влучила в багатоповерхівку — загинули люди, є багато поранених. Ведуться рятувальні роботи», — зазначив Глава Церкви. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Блаженніший Святослав наголосив, що цими днями найбільше болить те, що Росія почала проводити так звані референдуми на окупованих територіях. «Всі розуміють, — сказав Патріарх, — що під дулами автоматів, в умовах воєнного стану й окупації неможливе справжнє волевиявлення. Такого типу акції — це зневага демократичних принципів, гідності людської особи і дискредитація будь-яких державних інституцій, що перетворюються на ще один інструмент переслідування, приниження людини».
«Тому прошу всіх вірних, усіх людей доброї волі молитися за тих людей, волевиявленням яких хочу зіграти в політичну гру. Нехай Господь Бог допомагає нашим людям вижити в тих обставинах і зберегти свою гідність та любов до Батьківщини», — закликав Глава УГКЦ.
У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздуми над способами шанування Бога-Творця.
Принцип, над яким сьогодні роздумав Предстоятель, такий: дбай про майбутнє своїх дітей, виховуй у них любов до природи й культури, зокрема до культури екології, виховуй у дітей відповідальність за Боже творіння як спільну спадщину, яку ми отримали від Творця. «Очевидно, — додав архиєрей, — турбота про багатство, доручене нам Богом, — це не лише дбання про спадок, а й наше завданням його плекати і примножувати. Тому дуже важливо виховати тих, хто потім зможе гідно перейняти його від нас».
На його переконання, культура екології повинна стати частиною виховання майбутніх поколінь у наших парафіях, катехитичних школах і закладах освіти держави.
«Боже, поблагослови Твоєю мудрістю, справжньою відповідальністю Твій народ! Боже, дякуємо Тобі за все те, що Ти нам дав! Допоможи нам ним правильно й мудро управляти та передати майбутнім поколінням. Боже, благослови Україну, український народ, наших захисників, які захищають нас на фронті! Боже, поблагослови та порятуй синів і дочок України, які опинилися на окупованих територіях! Боже, поблагослови нашу землю, народ, Батьківщину Твоїм справедливим миром!», — додав на закінчення Глава УГКЦ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ