Глава УГКЦ у 187-ий день війни до підприємців: «Справедлива платня — це питання справедливого суспільства та мудрого господарювання»
Дякую добрим людям з усього світу, які в час війни відривають шматок хліба від власних уст, щоб підтримати українців, які потерпають від несправедливої війни. Усім вам хай Господь Бог віддасть сторицею. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 187-ий день повномасштабної війни Росії проти України.
Предстоятель відзначив, що впродовж останньої доби українська земля знову здригалася від російських ракет і бомб. Ворог вночі вже вдруге обстріляв центр міста Харкова, цього разу використовуючи касетні снаряди, які заборонені міжнародним правом. Тяжких обстрілів зазнав Миколаїв і Миколаївщина. Знову вбиті й поранені, знову масові руйнування, зокрема житлових кварталів міст, будинки наших селян… Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
«Україна плаче, але стоїть! Україна бореться! І Україна молиться!» — наголосив духовний лідер.
У цей день Глава Церкви разом, посилаючи на напрацювання митрополита Андрея Шептицького, роздумував над ще однією моральною засадою успішного економічного життя і розвитку будь-якої особи, держави та народу, яка каже: «Твоя господарська, фінансова, економічна діяльність не має нести зубожіння та смерті іншим. Не затримуй заробітної платні. Поважай право інших на гідну, справедливо винагороду».
«Ми знаємо, — зауважив Предстоятель УГКЦ, — що найбільшою бідою сучасної, зокрема світової, економіки є те, що нові форуми економічного життя часто ведуться коштом найбільш уразливих верств населення. Цілі індустрії зростають на банальному визискуванні найслабших. А Церква вчить, що задержання заробітної плати — це гріх, який кличе до неба по помсту, тому що в такий спосіб працедавець справді забирає в людини засоби до існування».
Однак, переконує духовний лідер, потрібно не тільки платити заробітну платню, а й дбати про те, щоб вона була гідна, справедлива.
«Справедлива платня — це питання справедливого суспільства та успішного, мудрого господарювання», — сказав Глава Церкви.
Блаженніший Святослав сердечно подякував усім доброчинцям у Європі та всьому світі, які допомагають українцям та які будують свою фінансову, економічну діяльність у такий спосіб, щоб можна було допомогти потребуючим. «Дякую нашим жертводавцям, зокрема католицьким міжнародним організаціям, які підтримують нашу Церкву з часу її виходу з підпілля», — додав Предстоятель.
Фото: Dominika Zarzycka / NurPhoto via Getty Images. Жінка у військовому однострої переходить поблизу валютного обмінника у м. Києві.Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ