Глава УГКЦ у 167-й день війни: «Молимося і дякуємо за служіння військовим медикам, які на полі бою першими спішать на допомогу»

9 серпня 2022

Нехай через ваші руки, через лікарське мистецтво сам Христос-Цілитель торкнеться ран нашого народу. Такими словами Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав звернувся до військових медиків у щоденному воєнному зверненні у 167-й день нерівної боротьби з російським несправедливим агресором.

Предстоятель згадав про запеклі бої довкола міста Піски. Невпинні обстріли Харкова, Миколаєва. Збиту російську ракету над Уманню, що на Черкащині. І подякував Богові та Збройним силам України за цей ранок, сонце, спів пташок, за те, що ми живі й можемо стояти в молитві перед Божим обличчям. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що в перемозі України ніхто не сумнівається. Відтак уже сьогодні потрібно думати про те, якою вона буде після війни. «Двотисячолітня мудрість Христової Церкви, викладена в соціальному вченні Церкви, дає нам дуже глибокі елементи цієї божественної мудрості, яку оселив на кручах сивочолого Дніпра ще князь Ярослав Мудрий. Цю мудрість, про яку ми молимося, яку споглядаємо в цьому праматірньому соборі Святої Софії у Києві. І сьогодні соціальне вчення Церкви говорить про чотири умови побудови успішної держави. Які вони? Найперше — повага до гідності людської особи й людського життя. Друге — солідарність. Третє — спільне благо. Четверте — субсидіарність, або виховання, підтримка приватної ініціативи кожної особи або окремих громад», — сказав Патріарх і закликав усіх вірних мріяти й будувати Українську державу на непохитному наріжному камені Божого Закону та Христових Заповідей.

Архиєрей зазначив, що в цей день святкуємо пам’ять святого великомученика й цілителя Пантелеймона. «Хочу звернутися зі словами особливої вдячності вам, наші дорогі лікарі, медичні сестри, парамедики, наші дорогі санітарочки, які виходжуєте поранених та хворих. Нині, коли відзначаємо ваше християнське свято в умовах війни, бачимо, що лікарське мистецтво — це особливе мистецтво служіння не тільки людині, яка страждає, але самому Христові, присутньому в особі кожного хворого. Дякуємо за це покликання до служіння і рятування людського життя, яке кожний із медичних працівників відчув у своєму серці».

У цей день найдостойнішим медичним працівникам вручають так званий медичний «Оскар» — громадську відзнаку, якою народ України удостоює представників цієї професії, які відзначилися геройським служінням своєму народу. Це — «Орден святого великомученика і цілителя Пантелеймона». Блаженніший Святослав привітав цьогорічних лауреатів цієї відзнаки. «Боже, благослови наших медичних працівників! Боже, через їхні руки зціли хворих, поранених, немічних. Благослови синів і дочок України. Боже, благослови нашу землю миром!»

Фото: Військові медики, фото: AP