Глава УГКЦ: «Соціальне служіння — це один з ключових способів присутності Церкви як тіла страждаючого і воскреслого Христа у сучасному світі»
Соціальне служіння — це діяльна любов, яка в сучасних обставинах набирає нової форми. Вона є свідоцтвом того, що ми є віруючі християни. Ця любов свідчить, що ми чинимо Літургію не лише тоді, коли з кадилом перебуваємо у храмі, а також чинимо її тоді, коли ділами милосердя допомагаємо потребуючій людині. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у своєму вітальному слові під час онлайн-форуму соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині».
У своєму слові Блаженніший Святослав зазначив, що здатність мобілізувати і віднайти нові форми служіння, щоб стати поруч з потребуючим — це те, що допоможе внести силу Божого слова у новітню культуру, яка твориться на наших очах. По тому наскільки швидко ми зможемо зреагувати на потреби людини, пізнають, що ми є учні Христа.
Пандемія розпочала творення нового світу
Предстоятель УГКЦ ствердив, що сьогоднішній форум «Соціальне служіння людині», що об’єднав різні структури, які служать ближньому є однією з найважливіших подій нашої Церкви.
Глава Церкви пригадав, як з початком пандемії, коли карантин обмежив Церкві можливість збиратися разом, багато хто усвідомив, що людство і Церква входять в новий період історії. Відчули, що твориться нова культура і цілком інший світ. Відтак всі плани потребували кардинального переосмислення. «Сьогодні віртуальний світ називають шостим континентом, на якому живе людство», — зауважив він.
У посткоронавірусному світі якою є роль і місце Церкви?
«У посткоронавірусному світі якою є роль і місце Церкви? Чи Церква взагалі має місце?» — запитав Предстоятель УГКЦ зауваживши, що це складне питання.
«Також з перспективи кількох місяців ми себе питаємо: Якою запам’ятається Церква людству і українському народові за цей час?» — додав Глава УГКЦ.
На його переконання відповідь віднаходимо у потребі соціального служіння, яке в сьогоднішніх реаліях набирає абсолютно нового значення. Позаяк, здатність швидко відреагувати на потреби ближніх і стати поруч може стати новин свідоцтвом, яке допоможе внести силу Божого слова у новітню культуру, яка твориться на очах.
Наслідки пандемії: що нам робити?
За словами Предстоятеля УГКЦ, людство ще до кінця не усвідомлює, які наслідки принесе пандемія. «Окрім медично-санітарного характеру, відчуваємо глибокі наслідки в економічному житті країни і в гуманітарній сфері. Карантинні обмеження — тяжкий бич для національної економіки. Навіть ті, хто своїм заробітком підтримував свої сім’ї, сьогодні самі шукають благодійних обідів Карітасу. Ми стоїмо перед великою небезпекою голоду. За словами Голови ООН, голоду біблійних масштабів», — переконаний він.
У цих обставинах Глава Церкви ставить ряд важливих запитань: Що нам робити? Як реорганізуватися? Як знайти пріоритети для служіння?
Предстоятель Церкви розповів, що за останні тижні єпископи УГКЦ відбули сесію Синоду в форматі онлайн, де прийняли рішення видати душпастирське послання на тему бідності. На його переконання, усвідомлення питання бідності в умовах пандемії є вкрай важливим.
Всецерковна акція: «Нагодуй бідного»
Відтак Блаженніший Святослав проголосив акцію: «Нагодуй бідного», яка проходитиме в усіх парафіях нашої Церкви.
«Папа Франциск встановив День бідного, щоб звернути увагу на потребуючу людину у різних її видах. Цього року День бідного проходитиме 15 листопада. Ми хочемо провести акцію під назвою „Нагодуй бідного“. У кожній парафії ми просимо створити foodbanks. Просимо всіх принести до храму харчі, які можуть зберігатися. Крупи, макарони, олію, які можна було б зібрати і при потребі нагодувати голодного. Такі збірки робить Католицька Церква по цілому світі. Дуже би хотів, щоб ця акція стала конкретним способом, як ми засвідчимо нашу віру в непростих обставинах пандемії кінця 2020 року», — закликав Отець і Глава УГКЦ.
«З нагоди форуму дуже прошу вас належним чином приготувати цю акцію. Дякую усім вам, які діяльно служити потребуючим. Я би дуже хотів, щоб через цю акцію сотні тисяч голодних благословили Бога і вірних дітей УГКЦ за те, що отримали забезпечення в харчах у найскладніший момент. Нехай Господь почує молитви бідних, якими вони дякують за вас», — сказав Блаженніший Святослав.
Довідка
Форум соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині» цього року проходив в онлайн-форматі. Організаторами Форуму були Відділ соціального служіння УГКЦ та МБФ «Карітас України».
Подія розпочалася о 10:00. Трансляція відбувалася з Києва, а учасники, зібрані у своїх єпархіях, були поєднані телемостами.
На Форумі було представлено не лише український, але й міжнародний досвід служіння потребуючим. Зокрема, досвідом діяльності мережі парафіяльних карітасів поділилися представники Карітасу Віденської архидієцезії (Австрія).
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ