Глава УГКЦ привітав захисників України: Українське воїнство показало на весь світ, що Україна є найсильніша духом

30 вересня 2023

Ми пам’ятаємо про високу мету, задля якої вартує жити — з любові віддати своє життя. Цією метою є вільна, незалежна Українська держава у родині європейських народів високої цивілізації і культури. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму привітальному слові з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисниць та Захисників.

Варто відзначити, що 1-го жовтня вперше за новим календарем християнська Україна святкує свято Покрову Пречистої Діви Марії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель наголосив, що цей день для Української держави, народу є ще одним великим всенародним святом.

«Ми сьогодні святкуємо свято Захисниць і Захисників України. Так склалося історично, що наше українське військо було військом тих, які захищають, які роблять безпечним життя і розвиток українського народу. Це ті, які виборюють Україні гідність і свободу. Тому в цей день наша вдячність, наше вітання линуть до наших дівчат і хлопців на фронті, які ціною власного життя захищають майбутнє України», — сказав Глава Церкви.

Сьогодні до нас приходять три слова. Перше — пам’ять.

«Теж ми сьогодні пам’ятаємо, — нагадує духовний лідер, — усіх наших попередників, цілі епохи, цілі генерації національно-визвольних змагань України за її свободу і Незалежність. Пам’ятаємо про усіх тих, які впали у нерівному бою з російським агресором. За них сьогодні лунає молитва зі землі до небес, з людського серця, з людського серця до Божого престолу».

Друге слово — братерство.

«Ми разом можемо перемагати лише тоді, коли можна покластися на плече побратима. Коли ми можемо покластися на силу і мужність українського війська. Це братерство тих, хто є на фронті і тих, хто живе і працює для фронту. Ця всенародна солідарність, єдність у борні є запорукою нашої перемоги. Це братерство мов криця викуване в горнилі наших змагань за свободу», — просить задуматися БлаженнішийСвятослав.

Третє слово — це покликання. «Господь Бог божий народ кличе наших воїнів вперед, щоб захищати простір життя. Навіть в нелюдських обставинах лишитися людьми. Українське воїнство сьогодні покликане перемагати життям смерть, нести світло там, де є темрява», — вважає Глава Церкви.

За його словами, сьогодні ми покликані нести простір свободи там, де російський загарбник хоче принести поневолення і рабство. «Сьогодні ми хочемо вкотре подякувати українському воїнству за те, що на весь світ показали, на що здатна Україна. Показали, що Україна є непереможною, що Україна є найсильнішою духом. Сила духу, сила волі українського воїна дивує сьогодні світ», — наголосив Предстоятель.